google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Boks’ta Bozokul’dan Gümüş Madalya

Türkiye Boks Federasyonu’nun 2017 yılı faaliyet takviminde yer alan 15 Temmuz Şehitleri Alt Minikler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası Artvin’de 21 Temmuz 2017 tarihinde tamamlandı.

Boks’ta Bozokul’dan Gümüş Madalya
Artvin ilinde düzenlenen Şampiyonaya 70 ilden 400 e yakın sporcu şampiyon olabilmek için ring’te mücadele etti. Şampiyonaya ilimizden katılan Abdulkadir Bozokul gösterdiği performans ile 46 kiloda Gümüş madalya alarak Türkiye ikincisi oldu. Boksörümüz Abdulkadir Bozokul, Antrenörü Ömer Köse, Boks il temsilcisi Bekir Türkoğlu ve Milli Boksörümüz Abdullah Kuzu Şampiyona dönüşü Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Ali İhsan Kabakcı’yı makamında ziyaret ettiler.  

İl Müdürü Kabakcı ziyarette elde edilen başarılardan duyduğu memnuniyeti ifade ederek şunları söyledi ” Son zamanlarda Boks’ta çok güzel gelişmeler oluyor, Gençlerde Abdullah Kuzu, Üst miniklerde Tayyar Türkoğlu, Milli takımda Uluslararası şampiyonalarında dereceler aldılar. Okul Sporlarında bir çok sporcumuz başarılara imza attılar. Kahramanmaraş Boks camiasında ses getiren bir il oldu. Bunda yapılan alt yapı çalışmalarının ve verilen emeğin büyük önemi var. İl Temsilcimiz, Antrenörümüz, Sporcularımızın velileri canla başla çalışıyorlar bizlerde ilin spor idarecileri olarak her zaman yanlarındayız. Çalışmanın en güzel ödülü de alınan bu başarılar. Gurur duyuyoruz bu gün Gençler, Üst minikler, Alt minikler branşların da   Milli takıma sporcular gönderdik, bu sporcularımız  2020, 2024. 2028 Olimpiyatlarının alt yapısını oluşturmaktadır, bu azim ve kararlılıkla çalışmalarına devam ederlerse bu Olimpiyatlara katılmaları kaçınılmazdır. Gurur duyuyoruz. Bu başarıda emeği geçenleri gönülden kutluyorum” dedi.

Ziyaret sonunda Kabakcı misafirlerle hatıra fotoğrafı çektirdi ve başarılarının devamını temenni etti.
Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2017, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER