google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Başkan Şakalar; Devlet Her Zaman Yanınızda

AK Parti Ekinözü İlçe Başkanı Bünyamin Şakalar Şırnak'ta 15 Mart 2001 yılında PKK Terör Örgüttü Mensupları ile girdiği çatışmada Şehit olan Ekinözülü Komando Er Doğan Tut'un Aşağı İçmelerdeki ailesini ziyaret etti.

Başkan Şakalar; Devlet Her Zaman Yanınızda
Gönüllü olarak Şırnak Bölgesine Vatani görevini yapmaya giden Ekinözü Aşağı İçmeler Mahallesinden olan 20 yaşındaki Şehit Komando Er Doğan Tut'un Baba Ocağı Ziyaretinde konuşan AK Parti Ekinözü İlçe Başkanı Şakalar , “Ülkemizin ve milletimizin huzuru için canlarını feda eden, terörle mücadelede büyük fedakârlıklar gösterip PKK Terör Örgüttü ile girdiği çatışma sonucu şehit olması bizleri derinden üzüyor halen, mekânı cennet olsun, bütün şehitlerimize Allah’tan Rahmet diliyorum” 

Vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden şehitlerimizin emaneti olan ailelerinin her zaman yanlarında olduklarını Şehitliğin, İslam'da en büyük mertebe olduğunu ifade eden Şakalar , "Her fırsatta şehit ailelerimizi ziyaret ediyoruz. Onların her zaman yanındayız. Ancak bizler ne yaparsak yapalım vatan uğruna canlarını veren evlatları için yaşadıkları acıyı dindiremeyiz. Şehit ailelerimizin ve kahraman gazilerimizin her türlü sıkıntı ve sorunlarının giderilmesi için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz" dedi. 

Bayrağın dalgalanması, ezanların dinmemesi için Mehmetçiklerin mücadele ettiğini belirten Şakalar Size, şehidimizin olduğu dakikadan itibaren tüm ihtimamı göstermek bizim boynumuzun borcuydu. Bundan sonra da böyle olacak. Bu vatan kıyamete kadar var olacaksa, bu uğurda canını verenlere minnet borcunu da gösterecektir" ifadelerini kullandı. Şehit ailelerine minnettar olduklarını belirten Başkan Şakalar , "Allah sizlere sağlık sıhhat versin. Vatana, millete evlat yetiştirmek, değerleri uğrunda gerekirse kınalı aslanlarını feda etmek budur. Metanetle, bu dünyadaki inanan insanlara yakışır bir imtihan verdiniz. Umut ediyorum ki, evladımız da Peygamber Efendimize komşu olur. Bizler, hiçbir zaman unutmayacağız. İnşallah şehidimizin ismini de yaşatacağız. Allah bu vatan uğruna, bu bayrak uğruna, bu inanç ve değerlerimiz uğruna hayatını feda eden şehitlerimizin mekânını cennet eylesin. Gazilerimize hayırlı uzun ömür diliyoruz, ailelerimize de başsağlığı ve sabırlar diliyoruz diyerek sözlerine son olarak şu şekilde devam etti AK Parti hükümetimiz Şehit aileleri, gaziler ve sivil terör mağdurlarına verilen yeni yasal haklar bir yıllık sürede on binlerce kişinin ilk kez kamuda işbaşı yapmasını sağladı.  

Şehit Babası Zilfo Tut ise  "Oğlum şehit olduğunda Kahramanmaraş bürokrasisi beni yalnız bırakmadı, destek oldu aradan geçen zaman içerisinde Kahramanmaraş Büyük Şehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç, AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir, AK Parti Ekinözü İlçe Başkanı Bünyamin Şakalar, Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen'de hep yanımızda oludular. 

Ben Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç'u bir Oğlum olarak görüyorum bizlerin yanında oldu göreve geldiği günden ve AK Parti İl Başkanlığı döneminden bu tarafa inkâr edemeyiz iyi bir yönetici kendisine teşekkür ediyorum dedi. 

HABER/İsmail BOZDOĞAN 

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2016, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER