google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Başkan Okay'dan Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Okay, "Hayatın her alanında kadının değeri, etkisi ve enerjisi güçlü bir şekilde hissedilmektedir" dedi.

Başkan Okay'dan Dünya Kadınlar Günü Mesajı
Bugün hayatın her alanında aktif olarak rol alan kadının hak ettiği değere kavuştuğunu aktaran Başkan Okay, mesajını şu şekilde sürdürdü:

"Her şeyden önce anne olan kadınlarımıza hak ettikleri değeri vermek adına üzerimize düşen görevi yerine getirmeliyiz. Bunun için önce onları şiddetten korumalı ve kollamalıyız. Kadına yapılan şiddetin her şeyden önce bir anneye yapıldığını unutmamalıyız. Hükümetimiz her geçen gün kadın-erkek eşitliği, kadın haklarının korunması, kadına karşı şiddetin önlenmesi ve kadınların istihdamıyla ilgili önemli yasal düzenlemelere imza atarak kadına yönelik şiddetin son bulması için çalışmaktadır. Gerek inancımızda, gerek kadim geleneklerimizde saygın bir yeri bulunan kadınlarımızın sosyal ve siyasal hayatta daha ileri konumlarda yer almalarının müspet sonuçları yetiştirdikleri nesillere de aksedecektir. Kadınlarımızın sahip olduğu her hak, özünde milletimizin tüm fertleri için büyük bir ümit kaynağıdır. Kadının ihmal edildiği bir toplumun varlığını sağlıklı bir şekilde sürdürmesi mümkün değildir. Bu vesileyle, kadına yönelik cinsiyet ayrımcılığının sona erdiği, şiddetin önlendiği ve kadınların yönetimin her aşamasında temsil edildiği daha güzel bir dünya diliyorum. Tüm vefakar annelerimizin ve kardeşlerimizin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlar, sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir ömür temenni ediyorum." 
Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2017, 11:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER