google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Başkan Erkoç’tan Karamanlı Köprülü Kavşağında İnceleme

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Karamanlı Köprülü Kavşağı’nda yapımı devam eden köprülü kavşak çalışmalarını yerinde inceledi.

Başkan Erkoç’tan Karamanlı Köprülü Kavşağında İnceleme
 Başkan Erkoç daha sonra Karamanlı Köprülü Kavşağı etrafında işyeri bulunan esnaflarla bir araya gelerek hem sohbet etti hem de esnafların sıkıntılarını dinledi.

2017 SONUNDA TRAFİĞİ RAHATLATMAYI HEDEFLİYORUZ

Esnaflarla sohbetin ardından bir açıklama yapan Başkan Erkoç: “Karamanlı Köprülü Kavşak çalışmalarını yerinde inceledik. Kahramanmaraş’ta ulaşımla ilgili yaptığımız çalışmalarda 2017 yılı sonu itibariyle Kahramanmaraş trafiği önemli ölçüde rahatlamış olacak. 2018 ve 2019 yıllarında ise önümüzde 100 yılın ulaşım problemini çözmüş olacağız. Kuzey Çevre Yolu, yaptığımız ve yapacağımız kavşak ve diğer bulvarlarla şehrimizi dört bir taraftan ring hatlarla çeviriyoruz.

Bu çalışmalarımız tamamlandığında Kahramanmaraşlı hemşehrilerimiz işyerlerinden evlerine çok kısa sürede ulaşabilecekler. Diğer bir ifade ile bu çalışmalarımız tamamlandığında şehrimizin bir yerinden diğer bir yere 10 dakika gibi bir zaman içerisinde ulaşabilecekler” dedi.

TÜM İMKANLARIMZII SEFERBER ETTİK

Başkan Erkoç ulaşımda trafiği rahatlatmayı ve mesafeleri yakınlaştırmayı hedeflediklerini ifade ederek: “Bu arada Karayolları ile de ortak çalışmalarımız var. Hastanelere ulaşımı da çok rahatlatıyoruz. Özellikle de Gaziantep ve Kayseri yollarında projelerini yapıp karayollarına gönderdiğimiz dört kavşağın da yapılması ile beraber özellikle Necip Fazıl Şehir Hastanesi’ne ulaşım da çok rahatlamış olacak. Karamanlı Kavşağımız da önemli bir kavşak. Çocukluğumuzdan beri dile getirilen ve vatandaşlarımızın önemli taleplerinden birini yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Kahramanmaraş’ımızı özlenen bir çehreye çevirmek için, beklenen çehreye kavuşması için yoğun bir şekilde tüm imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız.

Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da desteği ile milletvekillerimizle ve Sayın Başbakanımızın himayelerinde hep beraberce Kahramanmaraş’ımız için çalışıyoruz. AK Parti hükümetleriyle Saygıdeğer Cumhurbaşkanımızın liderliğinde tüm alanlarda büyük bir atılım başladı.

Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız belediyecilik konusunda da ilk startı 1994 yılında İstanbul’dan vermişti. Biz de onun göstermiş olduğu, çizdiği yolda yürüyoruz. Onun gösterdiği vizyonla belediyecilik alanında yürüyoruz” diye konuştu.

VİCDANIMIZ EL VERMEZ

Yusuflar Mahallesi konusunda bazı spekülasyonların çıktığına ve vatandaşların bunlara inanmaması gerektiğine dikkat çeken Başkan Erkoç sözlerini şöyle tamamladı: “Bu yıl şehrimizin Nazım İmar Planlarında da bir takım değişiklikler yaparak özellikle eski yerleşim alanlarında örneğin Yusuflar Mahallesi’nde vatandaşlarımızın da gönül rızalarını almak suretiyle gayrı sıhhi konutlardan vatandaşlarımızı daha sağlıklı konutlara kavuşmalarını sağlayacağız.

Yusuflar Mahallesi ile ilgili özel bir açıklama yapmak istiyorum. Biz orada vatandaşlarımızın rızasını almak suretiyle kentsel dönüşümü yapıyoruz. Kesinlikle kimse yanlış anlamasın. İsteyen vatandaşımız orada da kalabilirler. Bizim yeni yapacağımız binalara da taşınabilirler. Bunlar tamamen vatandaşımızın takdirine kalmış bir durum. Yusuflar Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlarımızın malında hem hukuken hem de manen bizim bir hakkımız yok. Zorla alma yetkimiz de yok böyle bir düşüncemizde yok. Vatandaşlarımız sunduğumuz teklifleri beğenirse anlaşma imzalayacak, beğenmezse imzalamayacak. Bu konuda spekülasyon yapmaya çalışanlar var. Dedikodu çıkaranlara vatandaşlarımız kesinlikle inanmasın. Her şey vatandaşımızın rızası ile olacak, zaten kanun da bunun dışında başka bir şeye izin vermez. Vicdanımız da izin vermez.

Bizim tek amacımız vatandaşlarımızın daha sağlıklı konutlara kavuşması ve malını da en iyi şekilde değerlendirmesi. Özellikle Yusuflar Mahallesi için konuşuyorum. Gayberli Mahallesi’nde de vatandaşlarımızın rızası gözetilerek işlem yapılmıştı. Burada da aynı şey söz konusu. Bizim amacımız vatandaşlarımızın daha sağlıklı konutlara kavuşturmak. Burada biraz daha hassas davranıyoruz. Çünkü burada iç içe girmiş birimler var.

Amacımız vatandaşlarımızı daha sağlıklı sıcak yuvalara kavuşturmak. Amacımız insanlarımızı konut sahibi yapmak. Belediye olarak kar etme amacımız ve niyetimiz yok. Belediye olarak buralardan kar etme gibi bir amacımız olmadığı gibi bütçemizden takviye veriyoruz. Belediye’nin Yusuflar Mahallesi’nden bir rant beklentisi de yok. Vatandaşımızın malı değerlensin, bizim fakir fukaramız, garip gurabamız daha sağlıklı ve daha sıcak yuvalarda yaşasın istiyorum. Bunun dışında başka ne söylenirse aldırış etmesinler. Bunu da özellikle burada belirtmek istiyorum.”

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2017, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER