google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Başbakan Davutoğlu Celal Amcasını Kaybetti

Başbakan Ahmet Davutoğlu’un her zaman “Kahramanmaraşlı esnaf Celal amcam, ağabeyim, baba dostu ,” dediği Celal Toprakkale (70) yaşında hayata gözlerini yumdu..

Başbakan Davutoğlu Celal Amcasını Kaybetti
Alınan bilgilere : Kahramanmaraş eşrafından, konfeksiyon ve manifaturacı esnafından 70 yaşındaki Celal Toprakkale, bu sabah ebedi aleme yürüdü.
     
İkindi namazı ulucamii kılınacak canaze namazından sonra Şeyhadil Mezarlığında toprağa verilceğini belirten oğlu Mustafa Toprakkale:” Taziye ziyaretini Doğukent Taziye evinde kabul edeceğiz,” dedi.
     
1970’li yallarda Kahramanmaraş’a gelen başbakan Ahmet Davutoğlu bir ramazan ayını geçirdiği Celal Toprakkale  evindeki o yılları her zaman övgü ile anlattığı ve Toprakkale ailesi ile yakın bağlarının bulunması sebebi ile Ak Parti Gurup Toplantısında, televizyon konuşmasında, başbakan Ahmet Davutoğlu:” Bende esnaf çocuğuyum, Anadolu Esnafını iyi bilirim, Kahramanmaaşlı Celal amcamız var Celal Toprakkale onu unutamam, onlar benim baba dostum” dediği Celal Toprakkale, vefaat etti.
   
 Toprakkale ailesi  ve sevenlerini göz yaşlarına boğan Celal Toprakkale , Başbakan Kahramanmaraş’a geldiğinde ilk karşılayan isimdi..
Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2016, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER