google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Baro’dan Başkan Bağcı Hakkında Açıklama

Kahramanmaraş Baro Başkanı Av. Vahit Bağcı hakkında bugün yerel ve ulusal basında çıkan haberlerle ilgili olarak, Baro Genel Sekreterliğinden, Av. Mehmet Arık imzalı bir açıklama geldi.

Baro’dan Başkan Bağcı Hakkında Açıklama
Baro Genel Sekreteri Av. Mehmet Arık açıklamada şu bilgilere yer verdi:

“Bugün ulusal ve yerel basında, Türk Ceza Kanununda temel ilke olan masumiyet karinesine aykırı olarak, hakaret düzeyine vatan başta Baro Başkanımız sayın Av. Vahit Bağcı ve baromuz mensubu 23 avukat ve stajyer avukat hakkında haberler yapılmıştır.

“Bir suçtan dolayı kovuşturulan kişinin suçluluğu mahkeme kararıyla sabit olmadıkça suçlu sayılmaz.”

Başlatılan soruşturmalar şahısların suçlu olarak ilan edilmesine olanak vermez.

Kahramanmaraş Baro Başkanı Av. Vahit Bağcı, 11 Mart 2017/18 Mart 2017 tarihleri arasında Türkiye Barolar Birliği tarafından organize edilen Kanada gezisine katılmıştır. Başkan Av. Vahit Bağcı, programın sonunda, yani 18 Mart 2017 tarihinde Toronto-İstanbul THY uçağı ile İstanbul’a gelecek, bir gün sonra da Kahramanmaraş’a intikal edecektir.

Herhangi bir kaçma durumu söz konusu değildir. Bu bilgilerin aksine bazı basın organlarında çıkan asılsız haberlerin düzeltilmesini, aksi durumda ilgililere hakkında hakaret suçundan suç duyurusunda bulunulacağını ve tazminat davası açılacağını duyururuz.”
Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2017, 11:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER