google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Aras; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun

Kahramanmaraş Eczacılar Odası Başkanı Bahtiyar Murat Aras, 8 Mart Dünya Kadılar Günü sebebiyle yayınladığı mesajında, toplumların gelişmişlik düzeyinin ve medeniyet göstergelerinin kadına verilen değer ve önem ile birebir ilişkili olduğunu söyledi.

Aras; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun
 Eczacılar Odası Bakanı Bahtiyar Murat Aras, tarih boyunca Türk Medeniyetinin temelinde kadının yeri daima erkeğin yanı olduğunu belirterek, Türklerin daima kadını her şeyden önce insan olarak değer verdiğini, aile kutsiyetine dayalı toplum yaşantısının vazgeçilmez unsuru olarak görüldüğünü kaydetti.

Başkan Aras; “Günümüz dünyasında erkeklerle omuz omuza, gerek çalışma hayatında, gerekse aile içinde her tür zorluğa beraber göğüs geren kadınların takdir ve saygıyla desteklenmesi gerektiğine vurgu yapan Prof. Dr. Sınav, “Nasıl ki insan neslinin devam edebilmesi için erkeğe olduğu kadar kadına da ihtiyaç varsa, medeniyetlerin devamı ve tekamülü için de kadınların önemi erkeklerden az değildir. Kadınların topluma katkısı, senenin bir günü değil her günü saygı ve sevgiyle takdir edilmesi gerekir” diye konuştu ve bu vesileyle tüm insanlığın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladığını sözlerine ekledi. 

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2016, 21:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER