google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

“Ağaç Sevgisi” Tiyatroyla Anlatıldı

Orman Bölge Müdürlüğü Çocuk Tiyatrosu, Kahramanmaraş Piazza’da çocuklara eğlenceli anlar yaşattı.

“Ağaç Sevgisi” Tiyatroyla Anlatıldı
Çocuklara ağaç ve orman sevgisini aşılamayı hedefleyen Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü Çocuk Tiyatrosu, Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirdiği gösteriyle çocukları hem eğlendirdi hem de bilgilendirdi.

Kurulduğu günden bu yana, Kahramanmaraş’ın sosyal ve kültürel yaşamına katkı sağlayan Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Orman Bölge Müdürlüğünün Orman Haftası kapsamında gerçekleştirdiği tiyatro gösterisine ev sahipliği yaptı. Çocuk Tiyatrosu, Hacivat-Karagöz oyunuyla AVM’yi gezen çocuklara eğlenceli dakikalar yaşattı. Çocuklar da zaman zaman sahneye çıkarak, oyunculara eşlik etti. Çocuklar, sincap kostümlü oyuncu ve palyaçonun gösterileriyle de unutulmaz dakikalar geçirdi.ORMAN YANGINLARINA DİKKAT ÇEKİLDİ
Etkinlikte, oyunlarla “ağaç sevgisi” anlatılırken, çocuklar fidan dikmeye teşvik edildi. Gösteride ayrıca, orman yangınlarına ve yangınların neden olduğu zararlara dikkat çekilerek, alınması gereken önlemler anlatıldı.

Tiyatro gösterisine, Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin küçük misafirlerinin yanı sıra, büyükler de büyük ilgi gösterdi. Etkinlik sonunda, tiyatro gösterisini izleyen çocuklara, Orman Bölge Müdürlüğü tarafından, içerisinde çeşitli hediyelerin bulunduğu çantalar dağıtıldı.
Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2016, 14:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER