google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Piazza’da Halkın Vergiler Konusundaki Bilgileri Pekiştirildi

Kahramanmaraş Vergi Dairesi Başkanlığı, 22-28 Şubat Vergi Haftası nedeniyle Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde stant açtı. Stantta görev alan vergi uzmanları, Piazza ziyaretçilerini kutsal bir yurttaşlık ödevi olan vergi konusunda bilgilendirdi.

Piazza’da Halkın Vergiler Konusundaki Bilgileri Pekiştirildi
Kahramanmaraşlıların vergi konusundaki farkındalığını geliştirmeyi amaçlayan çalışma kapsamında kurulan stantta, vatandaşların çeşitli vergi kalemleri konusundaki soruları da yanıtlandı.

VERGİ BOŞA ÖDENEN BİR PARA DEĞİLDİR
Stantta görev yapan Kahramanmaraş Vergi Dairesi Başkanlığı uzmanları, bire bir temas kurdukları Piazza ziyaretçilerine, verginin ülke ve vatandaş açısından önemini anlattılar. Eğitimden sağlığa, ulaşımdan enerji ve güvenliğe kadar yaşamın her alanında kamu hizmetlerinin sürdürülebilmesi için vergilerin düzenli biçimde toplanması gerekliliğinin vurgulayan uzmanlar, verginin boşa ödenmiş bir para değil, aksine geleceğe yapılmış bir yatırım olduğunun altını çizdiler.


VERGİSİZ YAŞANMAZ
Uzmanlar, “Her gün işimize, okulumuza gidip gelirken bindiğimiz toplu taşıma araçları, şehir içi ve şehir dışında seyahat ettiğimiz yollar, otobanlar, üzerinden geçtiğimiz köprüler, ev ve iş yerlerimizde ısınmamız ve aydınlanmamız, içtiğimiz su, alt yapı hizmetleri, çocuklarımızın eğitim gördüğü okullar, öğretmenlerimizin, güvenlik güçlerimizin, askerlerimizin, memurlarımızın ücret ve donanımları, sağlık kurumlarındaki tedavilerimiz gibi günlük yaşamda sayamayacağımız kadar hizmeti ödediğimiz vergiler sayesinde alabilmekteyiz. Vergilerin azalması demek, bu hizmetler konusunda aksama demektir. Vergi, ülkemizin güvenliği, çocuklarımızın geleceği ve daha mutlu yarınlar için aksatılmaması gereken bir gerekliliktir.” dediler.
Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2016, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER