google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Öksüz; Bizim Kültürümüzde Şahislar Değil Kurumlar Önemli

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Hanefi Öksüz, “Bizim kültürümüzde şahıslar değil kurumlar önemli. Burada görev alan arkadaşlar başkanından en altta görev yapan kişilere kadar hepimiz kurumun daha iyi çalışması için gayret etmeliyiz.” dedi.

Öksüz; Bizim Kültürümüzde Şahislar Değil Kurumlar Önemli
Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nın 1. Basın İstişare Toplantısı’nda konuşan KMTSO Meclis Başkanı M. Hanifi Öksüz, sivil toplum kuruluşlarının ülkenin gelişmesinde çok önemli bir yeri olduğunu vurguladı. Öksüz, “burada basın sektörümüzle bir araya gelerek daha fazla fikir alışverişinde bulunulması şehrimizin geleceği için gerçekten önemli” şeklinde konuştu. 

TECRÜBELER PAYLAŞILABİLSE KAHRAMANMARAŞ SANAYİİNİN VE TİCARETİNİN GELİŞMESİNE ÇOK BÜYÜK ETKİ YAPAR
Öksüz konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bizim kültürümüzde şahıslar değil kurumlar önemlidir. Burada görev alan arkadaşlar başkanından en altta görev yapan kişilere kadar hepimiz kurumun daha iyi çalışması için gayret etmeliyiz. Benim mesleğim çiftçilikti. Rahmetli babam arkadaşlarıyla oturur her gün bir yerde -sen nasıl ektin, sen nasıl biçtin, nasıl gübre kullandın-şeklinde insanlar birbirinin tecrübesinden istifade ederdi. Ama maalesef şimdi daha kopuk insanlar, herkes kendi işine yoğunlaşmış durumda. Fakat birimizin sahip olduğu tecrübeyi öbürümüz istifade edemiyor. Bu tecrübelerin, çok önemli maliyetleri var. Aslında bir araya gelinebilse bu bilgiler herkesin de kullanımına hazır hale gelse, bu Kahramanmaraş sanayiinin ve ticaretinin gelişmesine çok büyük etki yapar. KASIM AYINDA SEÇİMLERİMİZ OLACAK
Yani siz basın mensubu arkadaşların düşüncelerini ve fikirlerini daha çok Oda olarak dinlemek istiyor. Bu arada size şunu da söylemek istiyorum. Bildiğiniz gibi Ticaret ve Sanayi Odası’nda seçim dönemimiz yaklaşıyor. Kasım ayında Odalar Birliğinde tüm Odalarda yeni seçimler olacak. Tabi, bu biraz basınımızı da çok ilgilendiren bir konu, bunun için açıklıyorum bunu. Belki biraz sonra bu konuda sizlerle daha çok istişare etme imkanımız olur. Dediğim gibi biz daha çok şahıslara değil de kurumlara çok önem vermeliyiz. Bizim şirket olarak da vizyonumuz bu. 

BİZE DÜŞEN GÖREV SİYASETÇİLERİMİZLE EL ELE VERİP ŞEHRİMİZE HİZMET ETMEKTİR
Ticaret ve Sanayi Odası ekonominin içinde bir kurum. Dolayısıyla şehrimizle ilgili her konuya Odamızın da duyarlı olması lazım. Ama bir de ana görevlerimiz var. Odanın ana görevi ekonomi, iş dünyası, tüccar ve sanayiciye hizmet etmek. İkincisi siyasilerimizle benim kişisel düşüncem, şunu bütün açıklığıyla söylüyorum neticede siyasetçilerimizi vatandaş seçer. Bize düşen görev onlarla el ele verip dayanışma içerisinde olup şehrimize hizmet etmektir. Kahramanmaraş’ın sorunları için sanayinin sorunları, ekonominin sorunları için birlik beraberlik içerisinde bu işleri yürütmemizin doğru olduğuna inanıyorum. 

KÖYLERİMİZDE, YAYLALARIMIZDA TURİZM TESİSLERİMİZ OLMALI
Kahramanmaraş’ta turizm inşallah böyle gündeme gelmesi turizmde bu kadar gelişmeye heyecan duyması bence turizmi de yavaş yavaş geliştirecek. Ama şunu çok iyi incelemek lazım. Biz sahil kenti değiliz. Öne çıkan turizm alanlarımız var, yaylalar var, eski tarihi kültürümüz var, butik oteller burada eskiyi yaşamak isteyen insanlar eski konaklarda kalmak ister. Bu başlı başına profesyonelce incelenmesi gereken bir şey. Biz bunlarla ön plana çıkmalıyız. Modern beş yıldızlı oteller olmalı doğru ama bunun yanı sıra köylerimizde yaylalarımızda da turizm tesislerimiz olmalı.”
Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2017, 16:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER