google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Öksüz: Başarıyı Tek Başınıza Yakalayamazsınız

Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi arasında 4 şirketle yerini alan ve 2 birincilik elde eden Kipaş Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Hanefi Öksüz: “Başarı tek başınıza elde edebileceğiniz bir şey değildir, bu başarı tüm çalışanlarımızındır” dedi.

 Öksüz: Başarıyı Tek Başınıza Yakalayamazsınız
 Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hanefi Öksüz, holdingin yeni binasında gazetecilerle bir araya gelerek gündemi değerlendirdi.  

Bir derginin Türkiye'deki ilk 500 şirketleriyle ilgili yaptığı incelemelerde KİPAŞ bünyesindeki şirketlerin 2 birincilik, 1 dördüncülük, 1 de beşincilik ödülü aldığını belirten Öksüz, bu ödüllerin kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.

Başarının yalnız başına elde edilmeyeceğine dikkat çeken Öksüz: “Bu başarı tüm çalışanlarımızın gururu, tüm Kahramanmaraşlıların gururu” dedi.

Yaklaşık 8 bin kişiyi çalıştırarak istihdama önemli katkı sunan Kipaş'ın istihdama ve üretmeye devam edeceklerini kaydeden Öksüz, "Sanayi çok önemli. Sanayi gelişirse bu ülkemizin birçok sorunları hallolur. Terörün bile bir numaralı çaresi, ilacı sanayileşmedir. İnsanlarımıza iş ve AŞ sağlayabilirsek, zaten insanlarımızın çoğunda vatan ve ülke sevgisi var. Yavaş yavaş toplumda da bu yönde büyük bir değişiklik olduğunu fark ediyorum. Artık kalkınmanın, ekonominin önemini herkes anladı. Son zamanlarda Türkiye'de istihdam konusunda bozulmalar var, bunun da hükümet farkına vardı ve özel önlemler alıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Ankara'ya topladı oda başkanlarını, bu konunun önemine dikkat çekti ve tüm iş adamlarına bazı talimatlar verdi istihdamın derhal artırılmasıyla ilgili" diye konuştu.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Hanifi Öksüz, savunma sanayiyle ilgili bir soru üzerine kurşun geçirmez bir kumaş ürettiklerini hatırlatarak şunları söyledi: "Savunma sanayinde tekstille ilgili kurşun geçirmez bir kumaş ürettik, onu geliştiriyoruz şu anda. Bunun haricinde başka bir projemiz yok. Ama ben savunma sanayinde Türkiye'nin gelmiş olduğu noktayı çok taktir ediyorum. Zaten bu işleri özel sektör yapar. Yıllarca bizim sanayicimize silah yaptırmadılar. Çok iyi hatırlarım ben çocukluğumda Karadenizli biri bir tabanca yapınca kaç sene hapis yatardı. Yahu bırak bunu özel sektör geliştirsin, daha önemli silahlar yapsın. Şu anda savunma sanayi bu ülkede ihracatını en hızlı artıran sektörlerden birisi. Keşke 50 sene önce özel sektöre 'Bunları yap' deseydik, belki şu anda dünyanın en modern silahlarını yapardık. Amerika'da özel sektör yapıyor her türlü silahı. Şimdi dışarıdan alıyorsun silahı işine gelirse satıyor, işine gelmezse satmıyor. Her bakımdan bağımlısın."

Hanefi Öksüz, 16 Nisan'da yapılacak referandumla ilgili bir soru üzerine ise Cumhurbaşkanlığı sistemini önemsediğini kaydederek, şöyle konuştu: "Bu ülkede bir otoritie boşluğu var ve sanayici olduğum için de bu boşluğun ne olduğunu iyi bilirim. Yani çalışan insanların elini kolunu bağlamamak lazım. Bizde birçok kurumlar birbirinin önünü kesiyor, bunları aşma açısından başkanlık sistemini önemsiyorum. Ama milletin de bir siyasi rahatsızlığı var, onu da sizlerle paylaşmak istiyorum. Halkımızda Madem demokratik bir ülkeyiz, halk kendi milletvekilini kendisi seçmek istiyor, yani önlerine konan listeyi değil. Bu da bir haktır. İnsanlarımız istediği milletvekilini daha rahat seçebilmeli. Yoksa başkanlık sistemi otorite boşluğunun doldurması açısından önemli görüyorum."

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2017, 15:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER