google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Kahraman Kadınlar Kooperatifi Kuruldu

Kahramanmaraş Kadın Girişimciler Derneği Başkanı (KAGİD) Kibar Özdemir ve dernek üyelerinin gayretleri neticesinde Kahraman Kadınlar Kooperatifi kuruldu.

Kahraman Kadınlar Kooperatifi Kuruldu

Yeni kurulan Kahramanmaraş Kahraman Kadınlar Kooperatifi Başkanı Kibar Özdemir,  kadın emeğinin hak ettiği değeri bulabilmesi için amacı ile kooperatif kurduklarını belirtti.

Özdemir, yaptığı açıklamasında: “Kendi alanında başarılı girişimci kadınlarımızla Kahraman Kadınlar Kooperatifimizi kurduk. Öncelikle hayırlı olmasını diliyorum.

Kadınlarımızın emeğinin hak ettiği değeri bulması bizim için önemli. Kooperatif sayesinde, rekabet gücü artacak, pazar arayışı sona erecek. Kadın girişimci sayısı artacak, üretime ve ekonomiye büyük katkı sağlanacağına inanıyorum. Kooperatif sayesinde kalkınmada kadınların rolü görünür hale de gelmiş olacak” dedi.

Kuruluş aşamasının tamamlanmasının hemen ardından, kooperatifçilik eğitimi aldıklarını belirten Özdemir; “Ticaret İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen eğitim programında Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Yavuz Selim Akçakale’den aldığımız bilgiler bizlere çok şey kattı.

Mevzuatlar konusunun yanı sıra Türkiye’deki diğer kadın kooperatiflerinin neler yaptıkları konusunda bilgi sahibi olurken bizlere de yeni ufuklar açtı, yeni fikirler ürettik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kahraman Kadınlar Kooperatifi Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşmakta:

Başkan Kibar Özdemir, Başkan Yardımcısı Tuna Meşe, Yönetim Kurulu Üyeleri; Sabahat Küpelikılıç, Filiz Önyurt, Emine Yolun, Nihal Şimşekli ve Fatma Doğan.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER