google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

SANKO Okulları Kanguru Matematik Sınavına Ev Sahipliği Yaptı 

Özel Sanko Okulları’nın ev sahipliğinde düzenlenen Kanguru Matematik Sınavı’na Gaziantep ve çevre illerden yoğun bir katılım sağlandı.

SANKO Okulları Kanguru Matematik Sınavına Ev Sahipliği Yaptı 
Kanguru Matematik Sınavı; öğrencilere matematik dersinde edindikleri becerileri uluslararası düzeyde sergileme, ulusal ve uluslararası düzeyde matematik bilgi ve sevgisini yaygınlaştırma, uluslararası düzeyde ortak bir matematik kültürü oluşturma ve ezbere dayalı matematik bilgisinden ziyade yaratıcı matematik düşünce sistemlerini geliştirmek amacıyla düzenlenmektedir.

Dünya genelinde 60’tan fazla ülkede 6 milyondan fazla öğrencinin katıldığı Kanguru Matematik Sınavı’na, Türkiye ilk kez 2015 yılında pilot uygulama ile katıldı. Bu yıl, ülkemizde 25’ten fazla sınav merkezinde uygulanan sınava Gaziantep’te Özel Sanko Okulları ev sahipliği yaptı.Özel Sanko Okulları’nın ev sahipliğinde gerçekleşen ilkokul üçüncü sınıftan lise on ikinci sınıfa kadar her kademeden öğrencinin katıldığı sınav, Gaziantep ve çevre illerden yapılan 1300 başvuru ve 805 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.

Kanguru Matematik Sınavı’nda öğrenciler 30 soruyu 75 dakika yanıtladı. Bu sınavda yüzde 5 dilimine giren öğrenciler mayıs ayında gerçekleştirilecek final sınavına katılacak. 

Final sınavına katılan öğrencilerden ilk yüzde 20’ye giren öğrencilere “Başarı Sertifikası”, ilk yüzde 10’a giren öğrencilere madalya, ilk yüzde 3’e giren öğrencilere ve okullarına başarı plaketi verilecek. 

Her seviyeden birinci olan öğrenciler ise tablet bilgisayar ile ödüllendirilecek. Ayrıca 7’nci, 8’inci, 9’uncu ve 10’uncu sınıf seviyelerinde birinci olan öğrenciler Avrupa’da düzenlenecek Kanguru Matematik Kampına katılma hakkı kazanacak. 
Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2016, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER