google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

KSÜ’de Akademisyenlere Yönelik ‘Robotik Kodlama Eğitici Eğitimi’ Başladı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) akademik personeline Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) 2018 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen proje doğrultusunda Robotik Kodlama Eğitici Eğitimi verildi.

KSÜ’de Akademisyenlere Yönelik  ‘Robotik  Kodlama Eğitici Eğitimi’ Başladı

21-22-23 Kasım 2018 tarihleri arasında KSÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) ile Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi binalarındaki bilgisayar sınıflarında gerçekleştirilen eğitimlerin açılış dersine Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can da katıldı.

Üniversite bünyesinde yürütülen bu tür çalışmaları önemsediklerinin altını çizen Rektör Can, çağın ihtiyaçlarını tespit ederek muasır medeniyetler seviyesine erişmek için azimle çalışmak ve üretmek gerektiğine dikkat çekti.

“KSÜ’yü Türkiye’de en iyi olarak nitelenen üniversiteler ve dünyanın önde gelen üniversiteleri ile yarışır duruma getirmek için gerekli çalışmaları yapacak alt yapıya sahibiz.” diyen Rektör Can, var olan imkânları ve en büyük sermayemiz olan yetişmiş insan gücünü en verimli şekilde değerlendirerek şehrimize ve ülkemize katma değer üretmeyi amaçladıklarını ifade etti.

Rektör yardımcısı Kadir Saltalı, İİBF Dekanı Prof. Dr. Seyhan Taş ve DOĞAKA Uzmanı İbrahim Başar Saydam da birer konuşma yaparak projeye ilişkin bilgiler verdiler.

Proje yürütücülüğü İİBF öğretim elemanı Dr. Öğretim Üyesi Hikmet Maraşlı tarafından gerçekleştirilen Robotik Kodlama Eğitici Eğitimi’ni Sanlab firmasından Eğitim Uzmanı Beşir Tayfur verdi. Bilgisayar programlama dili bilgisi olan öğretim üyelerinin katıldığı 3 günlük kurs eğitiminin sonunda başarılı olanlara sertifika verilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER