google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

KTF 2015 Sektöre İvme Kazandırmayı Hedefliyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) desteği ve Tarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğü işbirliği ile ECR Fuarcılık tarafından organize edilecek olan Kahramanmaraş Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarı – KTF 2015, kapılarını halka açacak. 8 -11 Ekim tarihleri arasında KAFUM Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan KTF 2015, tarım, hayvancılık ve gıda konusunda faaliyet gösteren firmaları bir araya getirecek.

KTF 2015 Sektöre İvme Kazandırmayı Hedefliyor
 Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan KTF 2015’i, ana destekçisi KOSGEB’le beraber Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Ziraat Mühendisleri Odası,  Tarımsal Araştırma Müdürlüğü, Kahramanmaraş Ticaret Borsası ve Kahramanmaraş Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) destekliyor. Paydaşların desteği ile Türkiye tarım sektörünün yeni buluşma platformu yolunda emin adımlarla ilerleyen KTF 2015, ilki gibi tarım sektörü ile çiftçi ve alım heyetleri ile bir araya getirecek. Fuar, tarım makineleri ve teknolojilerinden, hayvancılık teknolojileri ve süt endüstrisine tohumculuktan, örtü altı yetiştiricilik ve modern meyveciliğe, fide ve sera teknolojilerinden, sulama sistemlerine, gübreden zirai ilaca, projelendirme ve ambalajlamaya kadar geniş bir katılımcı profilini kapsıyor. 

Geçtiğimiz yıl 16 bine yakın sektör temsilcisinin ziyaret ettiği KTF 2015’i, bu yıl başta Kahramanmaraş olmak üzere Adana, Osmaniye, Sivas, Gaziantep, Niğde, Kayseri, Malatya, Şanlıurfa ve Adıyaman’da 30 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. 

ECR Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Vural fuara ilişkin yaptığı açıklamada ‘’Geçtiğimiz yıl ilkini organize ettiğimiz KTF Tarım Fuarı, Kahramanmaraşlılardan yoğun ilgi gördü. Ortaya koyduğumuz Tarım Fuarı projesinde bize desteğini esirgemeyen Tarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüze, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığımıza ve Ticaret ve Sanayi Odamıza teşekkür ediyoruz. Fuar organizasyonları oluşturdukları sinerji ile hem ilgili sektörün hem de düzenlendiği şehrin ekonomik ve sosyal gelişimine katkı veren organizasyonlardır” şeklinde konuştu. Sözlerine devam eden Vural, ““Kahramanmaraş Tarım Fuarı büyüme eğilimini sürdürüyor, geçtiğimiz yıl 85 katılımcı ile gerçekleştirdiğimiz fuar, bu yıl 130 katılımcı ile yapılacak. Önümüzdeki yıl fuarımız ‘uluslararası’  statüsü kazanarak uluslararası katılımcılar ile kapsamı daha da genişleyecektir” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2015, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER