Kahramanmaraş Bilişim 500'de Yerini Aldı

Bilişim ve yazılım teknolojilerinde bu sene 17. si düzenlenen Türkiye’nin “Bilişim 500 DİŞLİ’si” açıklandı. Kahramanmaraş ve bölgenin önde gelen Bilişim ve Yazılım firması Efa Bilişim, adını Bilişim 500’e üç kategoride derece yaparak yazdırdı.

Kahramanmaraş Bilişim 500'de Yerini Aldı
EFA bilişim olarak birçok kategoride yarıştıklarını ifade eden Efa Bilişim Yönetim Kurulu Başkanı Erkan ARIKAN, şunları söyledi: “Türkiye’de bilişim 500 adına bu sene 17.si düzenlenen bilişim 500 de önceki senelere göre iyi bir başarı elde ederek iyi bir sıralamaya yerleştik. Her geçen gün kendini yenileyerek hizmet ağımızı genişletiyoruz. Efa Bilişim ailesi olarak hedefimiz ilk 100 e girmektir, dedi.

Her geçen gün kendimizi yenileyen bir firmayız. Burada 2015 yılı için beklediğimiz sıralamanın tam yerinde değil aslında, bunun sebebi geçen sene ile bu sene arasında yeni eklenen firmaların olmasıdır. Anadolu ve bölgemiz itibariyle beklenenin çok üzerinde bir sıralamaya yerleştik. Bilişim 500 iki ana kategori üzerinde devam ediyor bir tanesi sadece bilişim teknolojileri diğeri ise iletişim teknolojileri olarak sektörde ikiye ayrılıyor. Bilişim teknolojileri kategorisi bizi ilgilendiriyor. Diğer iletişim sektörü hem dünyanın hem Türkiye’nin devi olan TTNET, Turkcell, Vodafone gibi şirketleri barındırıyor, bizi doğrudan ilgilendirmiyor.”

BU BAŞARI BİZE GÜVENEN VE DESTEĞİNİ VEREN FİRMALARIMIZDIR.
Bu başarı bize güvenen ve desteğini veren, tercih eden firmalarımızındır diyen Arıkan şunları söyledi “Bizim kategorimizde 2014 yılında 162. Sıradan, 2015 yılında 117.ci sıraya ilerledik, hedefimiz her zaman ilk 100 de olmaktı. Bu sene için hedefimizi gerçekleştirdiğimizi düşünüyoruz. Çünkü geçen seneye göre bu sene daha fazla katılan firma vardı, bu başarıda en büyük pay sahibi bize güvenen ve tercih eden firmalarımızdır. Daha Sonra bu işi yöneten yöneticilerimiz ve konusunda uzman ekip arkadaşlarımızındır.” diyen Arıkan, bu başarıyla Sektörümüze ait sistem entegratörleri sıralamasında da iyi bir yer elde ettiklerini kaydetti.

BİLİŞİM 500’DEKİ SIRAMA
Bilişim 500’deki sıralamadaki kaydettikleri başarıyı sıralayan Arıkan, “Sektörel kategoriler de sistem entegratörleri genel sıralaması ve sistem entegratörü donanım, sistem entegratörleri yazılım olarak iki alt kategoriye ayrılmaktadır. Özellikle belirtmek isterim 2014 yılına göre katılımcı firma sayısında yüzde 20’lik artış oldu. Sistem Entegratörü genel sıralamasında, 2014 yılında 60. sırada iken, 2015 yılında 36. sırasına ilerledik. Sistem Entegratörü Donanım kategorisinde 89 firma arasında 27.sıraya, yazılım kategorisinde ise 84 firma arasında 38. Sıraya ilerledik.” dedi.
Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2016, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER