google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html
banner1185

Vali Özkan, Batıpark Spor Kompleksinde İncelemelerde Bulundu

Kahramanmaraş valisi Vahdettin Özkan Batıpark Spor Kompleksini gezerek Gençli ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı’ dan tesisler ve Yaz Spor Okulları çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Vali Özkan, Batıpark Spor Kompleksinde İncelemelerde Bulundu

Batıpark Spor Kompleksi içerisinde bulunan açık yüzme havuzu, Batıpark futbol sahası, karakucak güreş sahası, Güreş Antrenman Sahası, Güreş eğitim merkezi ve judo Antrenman salonu hakkında detaylı bilgiler aktarıldı.

Vali Özkan, tesislerde incelemelerde bulunurken Yaz Spor Okullarının da başlaması ile Yüzme, Güreş, Basketbol ve Judo branşları ile ilgilenen sporcuların çalışmalarını yerinde görme ve izleme fırsatı buldu.

Sporcuların yoğun ilgisi ile karşılanan Vali Özkan çalışmalar hakkında antrenörlerden de bilgiler aldı.

Judo da geçenlerde Makedonya/Üsküp te yapılan Balkan Şampiyonasında 3.olan judocu milli sporcumuza 1 altın ve malzeme hediyesi ile ödüllendirildi.

Balkan Şampiyonasında 3. Olan sporcumuza ödül takdiminin ardından Vali Özkan, sporun beden ve ruh sağlığı için önemli olduğunu, küçük büyük her yaşta spor yapılması gerektiğini söyledi.

Vali Özkan tesislerdeki ziyaretlerinde incelemelerini judo Antrenörü ve milli hakemi İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişi Yener Yüksel ve İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı eşliğinde gerçekleştirdi.

Judo çalışmalarına eşlik eden Mülkiye Başmüfettişi Yener Yüksel Sporun Felsefesi ve Judo Sporun Teknik Bilgileri Hakkında sporculara uygulamalı şekilde bilgiler aktardı.  Ayrıca karneyle antrenman salonuna gelen öğrencilere de başarılarından dolayı tek tek kutladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER