Maraşgücü Spor Sanat Ve Şampiyonluk Gecesi Düzenledi

Maraşgücü spor kulübü olarak sporla engelleri yıkın Mutluluk yakın-2 isimli sosyal destek programı (sodes) kapsamında kalkınma bakanlığı finansmanlığında Valilik Koordinasyonunda ve Maraşgücü spor tarafından yürütülen projemizin Sanat ve spor gecesi Perşembe günü saat 19.00 -21.00 arasında Necip Fazıl Kültür merkezinde yapıldı.

Maraşgücü Spor Sanat Ve Şampiyonluk Gecesi Düzenledi
Çok sayıda sporcuların ve ailelerin katıldığı gecede Kahramanmaraş Millet Vekili Sayın Dr.Mehmet İlker ÇİTİL'İN,İl halk sağlığı müdürü Ahmet YENER,İl dernekler Müdürü Mehmet TEMİZKAN ve spor il müdürümüz Ali İhsan KABAKÇI'NIN Katılımlarıyla resim sergisi açılışıyla gece başladı.Programda konuşan Millet vekilimiz sayın ÇİTİL bizler spor aşığı ve sporu seven bir milletiz.Burada Maraşgücü spor gerçekten inanılmaz bir tarih yazıyor.Başarının yanı sıra kısıtlı imkanlarla tarih yazmaları 500'ü aşkın sporcuya spor yaptırması zaten başlı başına bir olay.Burada şahsım olarak Başta Mustafa DAĞLI olmak üzere Maraşgücü spor'u tebrik ve takdir ediyorum"dedi.
 
Maraşgücü Spor Kulübü, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde Kalkınma Bakanlığı ile birlikte ortaklaşa olarak “Sporla Engelleri Yıkın Mutluluk Yakın 2” Projesi adı altında unutulmaz bir gece düzenledi. Kadın futbol takımında gösterdiği başarı ile bu sezon 3’üncü ligden, Şampiyon olarak 2’nci lige çıkan Maraşgücü Spor Kulübü’nün gecesinde Halk oyunlarından, tiyatro gösterisine, müzik şöleninden, ödül törenine kadar birçok etkinlik düzenlendi. Düzenlenen geceye, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet İlker Çitil, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü, Ali İhsan Kabakçı, Halk Sağlığı Müdürü Ahmet Yener ve sporcu aileleri katıldı. Yoğun katılımın olduğu gecede sporcular unutulmaz bir gece yaşayarak şampiyonluğun tadını çıkardı. Düzenlenen gece de konuşma yapan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Çitil, şunları söyledi: “Sporun hayatımızda çok önemli bir yeri var. Bende daha önce ilimizin İl Sağlık Müdürü’ydüm. Biz her zaman hareketli yaşam, dengeli beslenme diyoruz. Hareketli yaşam deyince tabi ki aklımıza spor geliyor. Bu konuda da gerekli etkinlikler yapanlara da destek veriyoruz. Hem Maraşgücü Spor Kulübü Başkanımıza hem de bundan sonra ki dönemde emek verecek tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.”  Gecede açılış konuşmasını yapan Maraşgücü Spor Kulübü Başkanı Mustafa Dağlı’da şunları kaydetti: “Maraşgücü Spor Kulübü olarak 2012 yılında ektiğimiz tohumların bugün meyvelerini alıyoruz. Gerçekten az zamanda çok güzel işler başardık. Bu başarı da tüm Kahramanmaraş’ın desteği var. Bu salonu bu şekilde doldurmanız aslında ne kadar doğru işler yaptığımızın bir göstergesidir. Amatör spor kulüpleri olarak devletimizin verdiği destek ölçülerinde güzel mücadeleler veriyoruz. Burada “Gençlere sahip çıkan, geleceğine sahip çıkar” sözünden hareketle eşimle birlikte kurmuş olduğumuz bu kulübü sizler geleceğe taşıyacaksınız. Gerçekten bir tarih yazan çocuklarımızı ve onların ailelerini, onların yetişmesine vesile olan tüm öğretmenleri, şahsım ve kulübüm adına teşekkür ederim.”

Gecede kızlarımıza şampiyonluk kupasını İl Halk Sağlığı Müdürü sayın Ahmet YENER bey ve Gençlik Hizmetleri Ve spor il müdürü Sayın Ali İhsan KABAKÇI Bey verdi.Gece ödül töreni ve madalya dağıtımı ile sona erdi.
Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2016, 14:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER