KSÜ Basketbol Takımı 2.lige Yükseldi

Kahramanmaraş’ın sevilen ve başarılı gençlik spor il müdürü Ali İhsan Kabakçı’nın son yıllarda yaptığı verimli çalışmalar semeresini vermeye başladı.

KSÜ Basketbol Takımı 2.lige Yükseldi
Kahramanmaraş’ın ismiyle özdeşleşen Güreş’in yanı sıra Atıcılık,Yüzme ve su sporlarında kazanılan uluslar arası başarıların ardından bir sevindirici haberde Basketbol’dan geldi. Oynadığı tüm maçları kazanarak il birincisi olan , Ürgüp’te yapılan bölge şampiyonasında gurup 3. Olarak tüm kriterleri yerine getiren  Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Spor Kulübü bayan basketbol takımı il spor tarihinde bir ilke imza atarak 2.lige yükseldi.

Kahramanmaraş’ta spor kamuoyunu sevince boğan bu haberin ,Basketbol Federasyonu yetkililerince ilan edilmesinin ardından bir açıklama yapan KSÜ Spor Kulübü Başkanı Faruk Köklü bu başarının ardından en büyük payın bizlere maddi manevi desteklerini esirgemeyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı’nın olduğunu belirterek,genç ve başarılı kulüp antrenörü Serdar Gökçe’nin de bu sonucun alınmasında pay sahibi olduğunu söyledi.Şu andan itibaren kendilerini zorlu bir sürecin beklediğini söyleyen KÖKLÜ ;mevcut takımın yapılacak birkaç transferle daha güçleneceğini ,salon sporlarında Kahramanmaraş’ ı en iyi şekilde temsil edeceklerini ,başta belediye başkanımız olmak üzere spor sever iş adamlarımızı takıma destek olmaya çağırıyoruz dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2015, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER