google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Kardeş Takım; Pazarcık -Türkoğlu Maçında, Dostluk Kazandı

Pazarcık'ta oynanan 1.Amatör küme B grubunun 5.haftasında kazanan kardeşlik oldu.

Kardeş Takım; Pazarcık -Türkoğlu Maçında, Dostluk Kazandı
Maç Pazarcık Aksu sporun ev sahipliği ile başladı.

Pazarcık Stadında oynanan maç 'Pazarcık Aksu spor :1 -Türkoğlu Belediye spor:1' olarak karşılaşma sona erdi.  İlk olarak Türkoğlu Belediye spor futbolcusu Oktay'ın 41.dakikada attığı golle Pazarcık Aksu Spor karşısında ilk yarıyı 1-0 önde kapattı. 80. dakikada ise Ali Salman, Pazarcık Aksu spor'un golünü atarak 1-1 maçı sonlandırdı.Her iki takım taraftarları sahaya 'Terörü Lanetliyoruz' pankartı ile çıktı. Takımların bir birlerine centimence tezahüratta bulunmaları ve 'Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez' sloganları görülmeye değerdi.

Maç öncesi Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş'a çiçek takdim ederken, Pazarcık Aksu spor Kulübü Başkanı Adnan Pınarbaşı ise ASKF Başkanı Ergün Önal'a çiçek takdim etti.

Kahramanmaraş 1.Amatör Ligin iki iddialı takımı Pazarcık Aksu spor ile Türkoğlu Belediye spor arasında oynanan macı Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ,Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, ASKF Başkanı Ergün Önal ,Yönetimi ve Futbol İl Tertip Komitesi Başkanı Ali Kazanci, Tertip Komitesi üyeleri, İl Hakem Kurulu Başkanı Veli Ünlü ve hakem kurulu üyeleri, Kulüp başkanları maçı maçı 90 dk. boyunca tribünden izlediler.Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş; Yakup başkanıma bu centilmen seyircisi ile birlikte Pazarcık’ta bize ve sahipliği yaptığı için kulübüm adına, Türkoğlu adına teşekkürlerimi sunuyorum. Sporu seven değerli misafirlerimizle birlikte iki takımın çıkardığı güzel bir futbol izledik. Amacımız başta da başkanımız ve yöneticilerimizle birlikte görüştüğümüzde iki güzel ilçenin iki güzel takımının hedefi vardı. Bu hedeflere ulaşmak için centilmence çalışmamız gerekiyordu ve güzel bir sonuçla 1-1 oldu. Kulüp başkanımıza futbolcularımıza, değerli Pazarcık Belediye Başkanımız Yakup Başkanımıza bu ev sahipliklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Aynı zamanda Ak Partimizden buraya gelen misafirlerimiz arkadaşlarımıza ve değerli yöneticilerimize ASKF başkanına da teşekkür ediyorum.

Yakup Hamdi Bozdağ; Bugün ev sahipliğini yaptık. Türkoğlu’nu misafir olarak ağırladık. Osman Başkanın spora verdiği önemi de biliyoruz. Kardeşlik önemli olan bizim için oydu. Fevkalade bir maç oldu. Bizim için önemli olan oydu. Gerginlik olmadı. Seyircilerin birbirine karşı özellikle hem Türkoğlu’nun hem pazarcılığın birbirlerine tezahürat yapmaları bizi çok memnun etti. Dostluk kazansın, kardeşlik kazansın, her zaman içinde biz. Ben meslek gereği beden eğitimi öğretmeniyim.Bütün sporcularımza kardeşlerimize her zaman için ast olan dostluk olsun. Bunu başarabilirsek Kahramanmaraşa’a daha çok layık olabiliriz diye düşünüyoruz.Dostluk da kazandı güzel bir maç oldu. Kahramanmaraş’ın derbisi gibi görünüyordu.Herhalde Türkoğlu’ndaki maçımız daha da güzel olacak gibi görünüyor. Burada kardeşlik,dostluk kazandı diyorum.Bütün Türkoğlu’ndan gelen kardeşlerimize de teşekkür ediyorum. Onlarda kötü bir tezahüratta bulunmadılar.Pazarcıktaki insanlarımızda kötü bir tezahüratta bulunmadılar sağolsunlar.Hakkaten sporun güzelliği buradadır diyorum, teşekkür ediyorum, diyerek konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2017, 16:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER