Kahramanmaraş'ın Gençleri Yusuf Dikeç'in İzinde

28 Temmuz 2016 tarihinde Sakarya Spor Salonunda gerçekleştirilen Havalı Silahlar Atatürk Kupasında Yıldız Erkekler ve Genç Erkekler kategorilerinden yarışan ilimiz sporcuları 2 birincilik ve 1 ikincilik elde ederek 3 kupa ile döndüler.

Kahramanmaraş'ın Gençleri Yusuf Dikeç'in İzinde

Atatürk Kupası Havalı Tabanca Disiplini Yıldız erkeklerde M. Kerim Kırıcı Birinci ve aynı kategoride Kaan Alkış ikinciliği elde etti. Genç erkeklerde Mustafa Melih Paksoy birincilik kupasını kazandı.

Üç kupa ile ilimize dönen başarılı sporcularımız, Antrenörleri Yusuf Tuğsat ve Özkan Çivi Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan KABAKCI' yı makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette İl Müdürü Kabakcı '' Son yıllarda olimpik bir branş olan havalı tabancada başarı ivmesi üst seviyelere çıkmıştır. yerel ve ulusal anlamda bir çok şampiyonada İlimiz sporcuları en iyi derecelerde sonuçlar alıyorlar. Çocuklarımızın önlerinde bu branşta örnek alabilecekleri Yusuf Dikeç Abileri var,  RİO 2016 da ülkemizi temsil edecek Kahramanmaraş'ımızın gururu bir sporcu ümit ediyorum ki bu gençlerimizde gelecek yıllarda Yusuf Dikeç'ten aldıkları bayrağı daha ilerilere taşıyacaklardır. Bu başarılarda emeği geçen Antrenörlerimize gönülden teşekkür ediyorum.'' dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2016, 20:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER