google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Kabakcı, Elazığlı Basketbol Takımını Misafir Etti

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Yıldız Kızlar Basketbol grup maçları için ilimize gelen Elazığ Mustafa Kemal Orta Okulu Yıldız Kız Basketbol Takımını misafir etti.

Kabakcı, Elazığlı Basketbol Takımını Misafir Etti

2019-2020 Eğitim öğretim yılı okul sporları Basketbol Yıldız (kız-erkek) Bölgesel grup maçları Kahramanmaraş’ta düzenleniyor. 18-22 Şubat 2020 tarihleri arasında Osman Sayın ve Batıpark Spor salonlarında yapılacak olan grup maçları için, Kahramanmaraş’a 18 ilden yıldız basketbol takımı katılım sağlıyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Yıldız Kızlar Basketbol grup maçları için ilimize gelen 24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ depremini yaşayan Elazığ Mustafa Kemal Orta Okulu Yıldız Kız Basketbol Takımını misafir etti.

Aslen Elazığ’lı olan personellerin de hazır olduğu ziyarette, İl Müdürü Kabakcı, Elazığ Depremini yaşayan Basketbol takımı antrenörleri ve Sporcuları ile sohbet etti.

Kabakcı;  “Bu büyük afeti ilimizden de hissettik. Elazığ ve Malatyalı vatandaşlarımızın acısını bizlerde yaşadık. Depremde hayatını kaybedenlere Allahtan Rahmet Yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Devletimiz çok büyük ve güçlü tüm kurumları ile deprem bölgesine ulaşarak yaraları sardı. 82 Milyon tek yürek oldu. Depremin üçüncü günü Kahramanmaraş Gençlik Merkezimiz bir kampanya yaparak Battaniye ve ısıtıcı topladı, gönüllü gençleri Elâzığ’a intikal ederek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdılar. Elâzığ’da spor salonlarına sığınan çocuklar ile eğlenceli oyunlar tertipleyen gönüllü gençlerimizi depremin etkilediği çocuklara moral oldular. Sizlerde bu gün basketbol gurup maçları için şehrimizdesiniz depremler afetler olabilir önemli olan hızlıca yaraları sarmak ve hayatı normal akışına döndürmektir, sporda en iyi rehabilite yöntemlerinden biridir. İnşallah maçlarınıza çıkarak ve şehrinizi ve okulunuzu en iyi şekilde temsil edeceksiniz. Tekrar geçmiş olsun dileklerimi sunuyor Şampiyonada başarılar diliyorum” dedi.

Kabakcı, ziyaret sonunda sporculara hediye takdim etti. Hatıra fotoğrafı çekilmesi ile ziyaret programı tamamlandı.  

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2020, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER