google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Havalı Tabanca’da Beş Kupa Bir Rekor Geldi

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu 2017 yılı faaliyet programında yer alan Havalı Silahlar Türkiye Kupası 26-29 Ocak 2017 tarihlerinde 28 ilden 72 takım ve 403 sporcunun katılımıyla Mersin Erdemli ‘de yapıldı. 28 Sporcu ve 2 antrenörden oluşan Kahramanmaraş Havalı Tabanca takımı Şampiyonada mücadele etti.

Havalı Tabanca’da Beş Kupa Bir Rekor Geldi
Gerçekleştirilen Şampiyona’da değişen yeni Uluslararası Atıcılık Spor Federasyonu (ISSF) kuralları uygulandı. 10 Metre havalı tabanca branşında mücadele eden Mustafa Melih Paksoy genç erkeklerde rekor kırarak Türkiye birinciliğini elde ederken, M. Alp Kılıç Yıldız Erkeklerde Türkiye 3.lüğü elde etti. Kahramanmaraş havalı tabanca takımında Genç erkekler(GHSİM) takımı topladıkları 1637 puanla Türkiye birincisi , Genç Erkekler(Kano Yelken Spor Kulübü) takımı 1608 puanla üçüncülüğü, Yıldız erkekler(Kano Yelken Spor Kulübü)  takımı topladıkları 1037 toplam puanla Türkiye birincisi olarak Şampiyonluk kupasını kazanırken  Yıldız Erkekler(GHSİM)  takımı 1031 puanla ikincilik Kürsüsünde yer aldılar. Genç bayanlar(GHSİM)  Havalı tabanca takımımız topladıkları 1036 puanla 3. kürsüsünde yer aldılar.

Kahramanmaraş Havalı Tabanca takımımız toplamda 5 kupa, 2 madalya bir Rekor ile büyük bir başarı elde ettiler. Elde edilen başarılar sonucu sporcumuz Mücahit Çağrı Kayabaşı’da Milli takıma seçilerek Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında Milli Forma ile ülkemizi temsil edecek.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı bu başarılar üzerine şunları söyledi’’ Havalı tabanca branşını ilimizde aktif hale getirdiğimiz günden bu güne bir çok başarıya imza atmış, yapılan yatırımlar ile başarılarını katlayarak devam ettirmektedir. 2017 Ocak itibariyle artık Havalı silahlar atış poligonumuzu da sporcularımızın hizmetine açmış bulunmaktayız. Sporcularımız daha geniş imkânlarla antrenmanlarını yapabilecektir. İl Müdürü Kabakcı Sporcularımızı, takım antrenörlerimiz Yusuf Tuğsat ve Özkan Çivi’yi, tebrik eder bundan sonraki yarışmalarda başarılar diliyorum.’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2017, 14:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER