google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

3 Mayıs Milliyetçiler Günü Güreş Festivali Düzenlendi

Türkiye'nin farklı kentlerinden gelen 450 sporcunun yarıştığı festivalde Halil Hopur, başpehlivan oldu.

3 Mayıs Milliyetçiler Günü Güreş Festivali Düzenlendi

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu ve Kahramanmaraş Ülkü Ocakları Başkanlığınca, "3 Mayıs Milliyetçiler Günü Güreş Festivali" düzenledi.

Batıpark Güreş Sahası'ndaki organizasyona 450 sporcu katıldı.

Organizasyonun sonunda Ömer Yavuz'u yenen Halil Hopur, başpehlivan oldu.

Dereceye girenlerin madalyaları, Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Asbaşkanı Şahin Hopur ve Ülkü Ocakları İl Başkanı Hüseyin Kayış ile diğer yetkililer tarafından verildi.

Bu arada yarışma esnasında Sakarya şiirinin tamamını coşkuyla okuyan 7 yaşındaki Erva Kılıç'a, Kayış tarafından madalya takıldı.

Birincisi düzenlenen festivalin güreş ağası ise Ejder Gök oldu.

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Asbaşkanı Şahin Hopur, festivalde Kahramanmaraş'ın er meydanında, Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen 450 sporcunun, kıran kırana mücadele ettiğini söyledi.

Hopur, ecdat yadigarı şalvar güreşini yaşatmakta, geliştirmekte ve tüm dünyaya duyurmakta öncülük eden Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan ve Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Başkanı Hakan Kazancı'ya teşekkür etti.

Türk gençliğini ata mirasıyla buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Hopur, "Bu gençliğe şalvar güreşi, atlı cirit, rahvan, binicilik, okçuluk gibi branşlarımızla tanıştırıp buluşturmak federasyon olarak bizlere mutluluk veriyor." diye konuştu.

Ülkü Ocakları İl Başkanı Hüseyin Kayış da gençleri ata sporu güreşe teşvik  etmek için güreş festivalinin başlangıcını yaptıklarını belirterek, "İnşallah amacımız yerine ulaşmıştır." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER