google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html
banner1258

Sağlık Bakanı Koca Türkiye'de 2 Kişide Mu Varyantı Görüldüğünü Bildirdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19'un "Mu" varyantının, Türkiye'de 2 kişide tespit edildiğini belirterek, şu an ilave tedbir getirmeyi düşünmediklerini bildirdi

Sağlık Bakanı Koca Türkiye'de 2 Kişide Mu Varyantı Görüldüğünü Bildirdi

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA, DÜN YAPILAN CUMHURBAŞKANLIĞI KABİNE TOPLANTISI SONRASINDA GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI.

Bir soru üzerine, yeni PCR testi uygulamasının mevcut haliyle devam edeceğini ifade eden Koca, "Genel olarak aşılama oranları giderek artıyor. 100 milyon sayısına herhalde 2-3 gün içinde erişmiş olacağız. Bu anlamda önemli bir sayı. Çift doz ve en az 1 doz aşı olma oranı da giderek yükseldi." diye konuştu.

"İlerleyen zamanlarda aşıyı teşvik edebilmesi için PCR testinin ücretli olması gibi bir seçenek olur mu?" sorusuna Bakan Koca, "Öyle bir seçeneği düşünmüyoruz. Yani PCR'ın şu an uygulandığı şekliyle devam etmesi gerektiğini düşünüyoruz." karşılığını verdi.

Bir başka soruya karşılık, geçici koruma altındaki kişiler ve göçmenlerin de aşılandığını belirten Koca, "Kaydı olmayanların sayısı çok az. Toplama bakıldığında öyle yüksek oranlı değil. Yani Suriyeli mesela 3,5-4 milyon kayıtlı olan kişi var, hepsine ulaşıyoruz." diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER