Pazarcık'ta Evde Bakım Hizmeti Başladı

Pazarcık Belediyesi bir ilki gerçekleştirerek ilçe genelinde ikamet eden yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşları için ‘Evde Bakım Hizmeti’ni başlattı.

 Pazarcık'ta Evde Bakım Hizmeti Başladı
Kahramanmaraş'ın Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, Pazarcıkta Evde Bakım Hizmetinin başladığını belirterek,  Pazarcık Belediyesi olarak sosyal projelere büyük önem verdiklerini söyledi.

Pazarcık Belediyesi olarak sosyal projelere önem verdiklerini söyleyen Yakup Hamdi Bozdağ, evde bakım hizmetleri ile hem yaşlıların hem de yardıma muhtaç kişilerin daima yanında olacaklarını kaydetti.

Pazarcık Belediyesi olarak ‘Evde Bakım Hizmetleri’ adı altında sosyal bir proje başlattıklarına değinen Belediye Başkanı Bozdağ, proje kapsamında yardıma muhtaç kişilerin banyo, bakım, ev temizliği olmak üzere her türlü hizmetini ve ihtiyaçlarını yaptıklarını belirtti.

Sosyal Belediyeciliğin güzel örneklerinden birisi Pazarcık  Belediyesi olarak bu zaman kadar yapmış olduğumuz projelerin hepsi bir birinden güzel ama bu Projeye Duygusal anlamada baktığınız zaman  daha farklı  Bir insan bir gün Mutlaka engeli olacağı sorusunu kendisine sorarsa veya bir gün bende yaşlı olabilirim sorularını kendisine sorması lazım işte cevabı budur dedi.Kurdukları ekip İçerisinde 2 Tane Erkek,3 Tane ise Bayan olduğunu ifade eden başkan bozdağ Bayan Arkadaşlarımız evin temizliğinden tutun evin güzel bir şekilde temizliyorlar daha bu arkadaşlarımızın içerisinde berberimizde var vatandaşlarımızın temizliğini ve bakımını yapıyoruz hayır dualarını alıp çıkıyorlar bundan dolayı çok mutluyum çok güzel bir ligi gördü varlık Olukta Çocukları ile gelinleri arası iyi olmayan aynı yerlerde yakın oturan ama annesine babasına ve büyüğüne bakmayan insanlarla da karşılaşıyoruz buda bizleri üzüyor gerçekten ama bu olumlu yönden geri dönüyor Belediye olarak bölye bir harekette geçince o insanlarda ister istemez bir rahatsızlık duyup büyüklerine hizmet etmek durumunda kalıyorlar bu Projenin olumlu olduğunu ve olabildikçe götüreceklerini Tüm Köylerimize yayacağız Şimdilik 2015 Model Cip ile ekip hizmet vermeye devam ediyor 5 kişilik ekip belki   10 Kişi olabilir ikinci bir aracı tahsis edebiliriz çok güzel ilgi ve alaka var Çalışma arkadaşlarına gösterdikleri ilgiden sonsuz teşekkür ediyorum ve Buradan büyüklerimizin ellerini öpüyorum daha güzel hizmetlerde yapabilirsek  en mutlu bize eğer ekipte hatta varsa büyüklerimizde bize iletirse hatalı oldukları andan itibaren de gerekli düzenlemeleri de yaparız AK Parti belediyeciliğin sosyal bir belediyecilik olduğunu göstermiş bulunuyoruz dedi.   

Evde Bakım Hizmetleri’ projesinin Kısa zaman Önce  başladığını açıklayan Başkan Bozdağ , “vatandaşlarımıza yaşlı bakım hizmeti veriyoruz. Verilen hizmetin kalitesi de artacaktır. Bu hizmetlerimizin çeşitliliği de artacaktır. Yardıma geldiğimiz vatandaşları sadece kişisel bakımlarını değil yaşadığı evin birçok eksiklerini giderek yaşanılabilir bir ortam ayarlıyoruz. Evde Bakım Hizmetleri kapsamında vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçlarını belediyemiz tarafından karşılanacaktır.
Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2016, 16:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER