google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Obezite ile Mücadeleye Piazza’dan Destek

KSÜ Tıp Öğrencileri Topluluğu, Piazza’da açtıkları stantla, “yüzyılın salgını” obeziteye dikkat çekti.

Obezite ile Mücadeleye Piazza’dan Destek
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Tıp Öğrencileri Topluluğu, günümüzde önemli bir halk sağlığı sorunu haline gelen obezite konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde stant açtı.

Güvenli ve ferah ortamıyla kentin buluşma noktası olan Piazza, düzenlediği sosyal ve kültürel etkinliklerin yanında, halkın sağlığıyla ilgili konulara dikkat çeken farkındalık projelerine de ev sahipliği yapıyor.VÜCUT KİTLE ENDEKSLERİ ÖLÇÜLDÜ
“Yüzyılın salgını” olarak kabul edilen, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli bir hak sağlığı sorunu haline gelen obezitenin tehlikelerine dikkat çekmek isteyen KSÜ Tıp Öğrencileri Topluluğu, Piazza’da stant açtı. “Bir tıp öğrencisinden daha fazlası” yazılı tişörtler giyen öğrenciler, AVM ziyaretçilerinin boy ve kilolarını ölçerek, vücut kitle endekslerini belirledi.

MUTLU BİR YAŞAM İÇİN SAĞLIKLI BESLENİN
Standı ziyaret edenlere, obezite ve obezitenin neden olduğu hastalıklarla ilgili bilgiler veren öğrenciler, hastalığın önlenmesi için neler yapılması gerektiğini de anlattı. Ayrıca, ziyaretçilere obeziteyle ilgili bilgilendirici broşörler dağıtıldı. 

Tıp öğrencileri, standı ziyaret edenlere, mutlu bir yaşam için sağlıklı beslenmelerini ve mümkün olduğu kadar hareket etmelerini tavsiye etti.  

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2016, 14:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER