banner1177

Megagöz Hizmete Açıldı

Kahramanmaraş'ta uzun yıllardır özel hastane sektöründe vatandaşlara üstün sağlık hizmetleri sunan Megapark Hastanesi Göz Polikliniği düzenlenen törenle açıldı. Teknolojinin son harikası cihazlar ve alanında ön yapmış doktorlar, hastanenin göz bölümünde hizmet vermeye başladı.

Megagöz Hizmete Açıldı

Son teknolojik makinalara sahip olan ve göz alanında hasta kabulüne başlayan Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Onur Abdik ve Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Mehmet Belgen’in doktor kadrosunda yer aldığı göz ünitesi geniş bir katılım ile açıldı.

BAŞKAN GÜNGÖR: ŞEHRİMİZDE SAĞLIK HİZMETLERİNE ÖNEMLİ KATKILARI OLACAK

Megapark Hastanesi Göz Polikliniği’nin açılışında konuşan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Kamu hizmetlerinde bildiğiniz gibi daha önce devlet tarafından yürütülen eğitim ve sağlık hizmetleri Türkiye’de uzun yıllar önce bunların bir kısmı özel sektörü tarafından da yürütülüyor. Hem sağlık hizmeti hem eğitim hizmeti bugün itibariyle hem devlet tarafından hem özel sektör tarafından yürütülüyor tabi özel sektör tarafından bunun başarılı örneklerini görüyoruz” dedi

“Göz alanında açılan bu tesisin şehrimize hayırlar getirmesini vesile ediyoruz” diyen Güngör , Burada da bugün bu özel teşebbüsünüzün Megapark hastanelerinin göz servisinin açılışına  geldik. Tabi ki şehrimizin için hayırlı olsun diliyoruz. Üniversitemizin Sağlık Bakanlığımızın hastaneleri var bunun yanında da bu gibi kıymetli özel sektörümüzün kıymetli hastaneleri var. Göz alanında da açılan bu tesisin şehrimize hayırlar getirmesini vesile ediyoruz. Allah kimsenin sağlını bozmasın ama bundan kaçışta yok. Biz yaşadıkça var oldukça hastalıklar da olabiliyor. Ben şehrimizin sağlık hizmetlerine önemli katkıları olacağını düşünüyorum. Tekrar iş adamlarımızı tebrik ediyorum. Kahramanmaraş’ımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Başarılar diliyorum”

Özel Megapark ve özel Markasi Hospital Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Kaptanoğlu ise: “ Özel Megapark Hastanesi olarak yapmış olduğumuz hizmetlere bir yenisini daha ekledik. Son olarak KVC polikliniğinden sonra Megagöz olarak bu birimi açmış bulunmaktayız. Onur bey ve Mehmet Bey birlikteliği ile bölümün açılışını gerçekleştiriyoruz” dedi

Yeni açılan servisin Kahramanmaraş’a hayırlı olmasını dileyen MHP İl Başkanı Ertuğrul Doğan da; “Öncelikle Megapark ailesine teşekkür ediyorum böyle bir hizmetleri bizlere kazandırdığı için, sonrada şunu söylemek istiyorum. Onur bey benim doktorum aynı zamanda yaklaşık bir aydır ameliyat olmayı bekliyorum. Gaziantep’te idim Megapark’a geleceğim klinik açacağım bekle başkanım dedi. İlk ameliyatta beni yapacak. Çünkü kendisinin özellikle buraya gelmesine ben çok memnun oldum. çünkü Gaziantep’e gidiyorduk ve ilçelerimizin bazı göz Poliklinikleri de yeterli hizmeti veremiyor ve bir kez daha kendisine Megapark ailesine teşekkür ediyorum. Bu klinik şehrimize hayırlı uğurlu olsun diliyorum” dedi.

 “Bu gibi müteşebbis iş adamlarının özel girişimlerini her şeyden önce sağlık alanında devam etmesini istiyoruz” diyen  İl Sağlık Müdürü Ali Nuri Öksüz,  “Göz kliniğimiz memleketimize Megapark ailesine hayırlı uğurlu olsun. Bu gibi müteşebbis iş adamlarının özel girişimlerini de her şeyden önce sağlık alanında devam etmesini istiyoruz. Bir Sağlık müdürlüğü olarak özel ya da devlet diye ayırmıyoruz. Şehrin eksiğini tespit etmek istiyoruz ve bu yönde adımlar atıyoruz. İl Sağlık Müdürlüğü olarak yakınlarda temelini attığımız alkol madde bağımlılığı kliniğimizi 19 yataklı ileride 39 yataklı kapasiteye de ulaşabilir temelini atmış bulunmaktayız. Bu şehrin bir eksiğidir. Yani burada önemli olan şehrin eksiklerini iyi tespit etmek ve bunları yerine koymak.

Onikişubat’ta yine ek diş hastanesi ek binası çalışmamız var. Bakanlık nezdinde çalışmalar sürüyor. Bu eksiklik öncesi hastalarımız Gaziantep’e gidiyordu. Bunun ihalesi inşallah olacak Ağustos ayında. Buradan da vatandaşlarımıza müjde vermek istiyoruz. Katkısı olanlara şehrimizin değerli temsilcilerine Sayın Valimize, Sayın Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Özel müteşebbis arkadaşlarda böyle yani hastane kapsamında özel klinikler ya da özellikli klinikler açtığında Sağlık Müdürlüğüyle bir bütünleşme oluyor Devlet yüzde 65 ini Kahramanmaraş’ta kaldırıyor ama özelde şart muhakkak. Bunların devamını bekliyoruz hayırlı uğurlu olsun diliyoruz.

Megagöz Koordinatörü Gökçe Kaan Alkan ise şöyle konuştu: “ Sayın Başkanımız ve Sayın Alparslan hocam bizde Megapark ailesine bu imkanları sağladıkları için teşekkür ediyoruz. Özel bir bilgi verim ben hani bu kliniğin açılma sebeplerinde bir tanesi de budur. Kahramanmaraş’taki Necip Fazıl hastanesinin yaptığı göz poliklinik sayısı Türkiye’de 5. Sırada. Yani bu demek ki hakikaten ciddi bir yoğunluk var. Göz bölümüne karşı. Dolayısıyla bizim bu açtığımız ünite de en az 3 doktor görev alacak. Bu sayının en azından hastalarının muayenelerinin sürelerinin kısılmasını ve tedavi imkanlarının artmasına katkıda bulunacaktır”

Kahramanmaraş’a sağlık sektöründe en iyi hizmeti vermek için çalıştıklarını belirten Megapark Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Alparslan Özdarendeli, “Özel hastaneler grubunda da böyle bir ölüm olmadığı için böyle bir ihtiyacı daha öncede Kahramanmaraş’a hizmet veren sevgili doktor arkadaşımız hemşerimiz Onur Abdik ve ekibi ile tamamladık. Bu katı tamamen göz servisi olarak düzenledik. Sizlere de çok teşekkür ederiz zahmet ettiniz geldiniz. İnşallah hayırlı uğurlu olur, inşallah Kahramanmaraş’ımıza iyi hizmetler veririz” dedi.

Konuşmaların ardından hep birlikte kurdele kesilerek göz polikliniği bölümü gezildi.

GÜNGÖR, GÖZÜMÜ AÇIK TUTMALIYIM

Poliklinik bölümlerinin tanıtımı sırasında Göz hastalıkları Uzmanı Dr. Onur Abdik'ten son teknolojik makinalar hakkında bilgiler alan Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, çok büyük problemler olduğunu bu problemlerin çözümü için gözünün açık olması gerektiğini belirterek, Göz hastalıkları Uzmanı Dr. Onur Abdik'e gözlerini muayene ettirdi.

Açılış törenine Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Sağlık İl Müdürü Ali Nuri Öksüz, SGK İl Müdürü Harun Akbalaban, MHP İl Başkanı Ertuğrul Doğan, MHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Emrah Satıcı, Onikişubat İlçe Başkanı Müfit Dal ve çok sayıda davetli katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER