Limon Eczanesi’ne Görkemli Açılış

Eczacı Furkan Karatutlu tarafından açılan Limon Eczanesi, muhteşem bir açılışla faaliyete başladı.

Limon Eczanesi’ne Görkemli Açılış
 Limon Eczanesi’nin açılışı törenine genç Eczacı Furkan Karatutlu’nun birçok meslektaşının yanı sıra 14. Bölge Kahramanmaraş Eczacı Odası Başkanı Bahtiyar Murat Aras ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, STK Başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Megapark Hastanesi karşısına açılan Limon Eczanesi’nin açılış töreninde konuşma yapan Eczacı Odası Başkanı Bahtiyar Murat Aras: “Bugün mesleğimizin çok genç bir ferdi, çok sevdiğimiz arkadaşımız Furkan Karatutlu’nun eczanesinin açılışını yapmak için buradayız.

Eczaneler ve eczacılık mesleği, kamu sağlığı ve halkla iletişim açısında son derece önemlidir. Vatandaşlarımızın her gün girip çıktığı, Türkiye genelinde üç milyon kişinin eczanaleri ziyaret etmekte. Aynı zamanda gelen bütün vatandaşlara eczacılarımız sağlık danışmanı olarak, bir sağlık hizmet kervanının mensubu olarak, kamu sağlığı açısında çok önemli bir görev ifa ediyorlar. Bu açıdan eczacılık mesleği tarih boyunca en önemli mesleklerden biri olmuştur. Sağlık vazgeçilmez bir hadisedir ve devletinde üzerinde durduğu en önemli projelerden biridir. Bizlerde bunun bir paydaşı olmaktan gurur duyuyoruz.

Değerli kardeşim Furkan Karatutlu da inşallah ilimizdeki tüm hemşehrilerimize en iyi şekilde sağlık danışmanlığı ve sağlık hizmeti sunacaktır. Kendisine görevinde başarılar diliyorum. Yeni eczanemiz şehrimize hayırlı olsun” dedi.

Konuşmanın ardından, Eczacı Odası Başkanı Murat Aras, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı ve Ecz. Furkan Karatutlu’nun babası Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Mehmet Karatutlu, dualar eşliğinde açılış kurdelesini kestiler.  

Ecz. Furkan Karatutlu, açılış törenine katılan konuklarla ayrı ayrı ilgilenirken,  bu güzel gününde kendisini yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti.   

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2018, 11:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatma karatutlu
Fatma karatutlu - 3 yıl Önce

adı gibi özgür ve dürüst

SIRADAKİ HABER