google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

KSÜ Tıp Fakültesi'nde Bir İlk

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Cerrahi Bilimler Bölüm Başkanı Prof.Dr. Ertan Bülbüloğlu liderliğindeki bir ekip tarafından ilk defa karaciğer nakli gerçekleştirildi.

KSÜ Tıp Fakültesi'nde Bir İlk

   Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi tarafından yapılan organ nakliyle 58 yaşındaki Ökkeş Tanır sağlığına kavuştu. Organ nakliyle tekrar hayata döndüğünü ifade eden Ökkeş Tanır, hastane yönetimine teşekkür ederek, vatandaşları organ bağışı yapmaları noktasında uyardı.

   Yapılan operasyonla ilgili bilgi veren Sütçü İmam Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Cerrahi Bilimler Bölüm Başkanı ve Organ Nakli Merkezi Karaciğer Transplantasyon Ünitesi Tıbbi Sorumlusu Prof. Dr. Ertan Bülbüloğlu, “Kahramanmaraş’ta ilk defa yapılan karaciğer nakli hastanemizde başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. 58 yaşındaki Ökkeş Tanır’a, Adana Devlet Hastanesi Anestezi Yoğun Bakım ünitesinde beyin ölümü gerçekleşen 44 yaşındaki Meryem Albayrak’ın yakınlarınca bağışlanan karaciğeri nakledildi. Nakil yapılan hastanın yaklaşık 5 aydır karaciğer nakli beklemekteydi. Hastanın kendisine uygun kan grubundan karaciğer bulununca hastayı hastaneye davet ettik. Sonra karaciğer naklini başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Hastamızın durumu gayet iyi. Operasyonda emeği geçen ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.


   Organ nakli sonrası tekrar sağlığına kavuşan Ökkeş Tanır ise, “Çok mutluyum. Dünyaya yeniden gelmiş gibiyim. Bana organ bağışında bulunan aileye ve nakli gerçekleştiren Sütçü İmam Üniversitesi Hastanesi doktorlarına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2014, 10:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER