Yeni Havalimanı Haziran Ayında Açılıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Kahramanmaraş Havalimanı yeni terminal binasının normal zamanından beş ay önce Haziran ayında hizmete gireceği müjdesini verdi. Yeni havalimanı mevcut haline göre 5 kat fazla yolcu kapasitesine ulaşacak.

Yeni Havalimanı Haziran Ayında Açılıyor

“Şehrimizin ihtiyaçlarını karşılamak için yaptığımız Ulaştırma Çalıştayı’nın sonuçlarını almaya başladık. Çalıştayda ele aldığımız konulardan havalimanımızın yeni terminal binasının yapımı çalışmalarını hızlandırdık.

Kahramanmaraş Havalimanı yeni terminal binası inşaatı için Temmuz 2016’da ihale yapılmış, Kasım 2016’da ihaleyi kazanan firmayla sözleşme imzalanmıştı. Aralık 2016’da başlayan inşaat, sözleşmeye göre 30 Ekim 2018’de tamamlanacaktı. 60 milyon lira yatırımla gerçekleştirilecek inşaatın şu ana kadar yüzde 60’ı tamamlandı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan’la son yaptığımız görüşmede, inşaatın normal zamanından beş ay önce Haziran ayında bitmiş olacağı müjdesini aldık. Haziran ayından itibaren Kahramanmaraş’ımız kendine yakışan bir havaalanına kavuşmuş olacak.

 Eski terminal binası 1540 metrekare iken, yeni terminal binamız 23 bin metrekare olacak. Havalimanımızın mevcutta yılda 400 bin yolcu kapasitesi varken, yeni haliyle yılda 2 milyon yolcu kapasitesine ulaşacak.

Yeni havalimanımız şehrimiz ve bölgemiz için önemli bir hizmeti yerine getirecek. Kahramanmaraşlı hemşehrilerimiz hak ettiği yatırımları almaya devam edecek.”

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2018, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER