Temizkan; Ramazan İnsan Alemine Bir Mesajdır

MHP Kahramanmaraş Milletvekili A. Adayı Ziraat Mühendisi Yusuf Temizkan, Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Temizkan, Ramazan ayının insanlık alemine bir mesaj olduğunu ifade etti.

Temizkan; Ramazan İnsan Alemine Bir Mesajdır

MHP Kahramanmaraş Milletvekili A. Adayı Ziraat Mühendisi Yusuf Temizkan, “Ramazan Ayının İslam coğrafyasında yaşanan zulüm ve katliamların son bulmasına vesile olmasını diyen Temizkan, "Hayatımıza büyük bir mutluluk ve huzur ile gelen Mübarek Ramazan ayı, insan alemine verilen büyük bir mesajdır. Ramazan ayında aç kalanlar hatırlanır, bir ekmeği bölüşmenin, aynı sofrayı şenlendirmenin güzellikleri yaşatılır. Mevkii, makamı, gücü veya serveti önemsemeden herkes aynı sofrada buluşabilir. Ramazan ayında ayrıca fenalık yapanlar, yanlış şeylerin peşinde sürüklenenler ise uyarılmış olur. Tövbe etmeleri için yeni bir başlangıç yapmaları için yeni bir şans daha verilir”dedi.

Temizkan, “Rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan ayı kırgınlık ve dargınlıkların ortadan kalktığı, gülümsemenin sadaka olduğu, herkesin birbirine yardım ettiği bir gündür. Ramazan ayında ayrıca çocuklarımızı ahlaki ve vicdani yönden eğitmiş oluruz. Bu mübarek ayda, kitabımız Kur’anı Kerim insanlık alemine inmiş, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi bu ay içerisinde yer almış. Kutsiyeti ile biri saran on bir ayın sultanı Ramazan ayının tüm insanlık alemine barış getirmesini diliyor, kan dökenlerin de bir an önce ıslah olmasını diliyorum. Sevgi, selam ve dua ile tüm kardeşlerimizin Ramazan ayını kutluyorum”dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018, 18:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner976

banner974