google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Sultan Ünal, Çağlayancerit Belediye Başkanlığına Talip Oldu

Kamuda çalışan taşeron işçilerin kadroya alınmasında verdiği büyük mücadelesi ile tanınan Kamu Taşeron İşçiler Birliği Derneği Başkanı Sultan Ünal, şimdi de Çağlayancerit ilçesine hizmet etmek için AK Parti'den Belediye Başkanı aday adayı oldu.

Sultan Ünal, Çağlayancerit Belediye Başkanlığına Talip Oldu

Sultan Ünal, bugün Ak Parti Çağlayancerit İlçe Binasında düzenlediği geniş katılımlı bir toplantı Çağlayancerit Belediye Başkanlığına aday adaylık başvurusunu yaptı.

Hayatı tam bir başarı öyküsü olan Ünal, doğup büyüdüğü topraklara vefa borcunu ödemek adına, Çağlayancerit’i daha yaşanabilir, modern bir ilçe haline getirmek amacı ile aday adayı olduğunu söyledi.

KIZIMLA BİRLİKTE OKUDUM

Konuşmasına kendini tanıtarak başlayan Ünal: “ 10 Nisan 1972 yılında Çağlayancerit’te doğdum. Hepinizin bildiği gibi Semerci Ali Rıza’nın yani Ali Rıza Ünal’ın kızıyım.

Çağlayancerit’te doğdum, Çağlayancerit’te büyüdüm. Çocuklarım Çağlayancerit’te doğdu Çağlayancerit’te büyüdüler. Çağlayancerit’te okula gittiler ancak çocuklarıma bakmak onları okutmak hayatımı devam ettirebilmek için Çağlayancerit’ten ayrılmak zorunda kaldım.

Eğitim benim için vazgeçilmez bir gereklilikti, büyük kızımla birlikte ortaokula kaydolarak eğitimime devam ettim. Ortaokulu, liseyi, ön lisansı ve lisans eğitimimi tamamladım.

Sosyal hizmetler ve Sosyoloji Eğitimi aldım. Şu anda Kahramanmaraş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde arşiv sorumlusu olarak çalışıyorum” dedi.

SEVDAM ÇAĞLAYANCERİT

Çağlayancerit’ten hiç kopmadığını ifade eden Ünal, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Kahramanmaraş’ta yaşasam da ben hiçbir zaman Çağlayancerit’ten kopmadım. Evet, işim orda ancak hayatım buradaydı. Hafta sonlarında, düğünlerde, bayramlarda, cenazelerde mümkün olduğu kadar Çağlayancerit halkının yanında olmaya çalıştım. Çünkü Çağlayancerit benim için bir sevda. Bir sağlık kurumunda çalışıyor olmam hasebiyle Çağlayancerit’ten sağlık problemleri olan ya da yardımcı olabileceğim farklı bir sıkıntısı olan hemşehrilerim mutlaka beni buluyordu. Benim için Çağlayanceritli olması yetiyordu o kişinin dolayısıyla ben elimden geldiği kadar Çağlayancerit’iyim dendiğinde sorunları çözmek adına elimden gelen her türlü gayreti fazlasıyla gösterdim, destek oldum.”

İNANDIĞIM DAVADAN HİÇ VAZGEÇMEDİM

İnandığı davasında azimle yılmadan çalıştığını söyleyen Ünal; “Azimli, inandığı yoldan giden bir tarafım oldu. İnandığım yoldan kimse beni çeviremedi, mücadele etmekten hiçbir zaman vazgeçmedim.

Bilindiği üzere aynı zamanda Taşeron İşçiler Birliği Derneği Başkanıyım. Taşeron işçilerin özlük hakları ve çalışmaları, kadroya geçirilmeleri konusunda yıllardır verdiğim mücadele de zaten bunun bir kanıtıdır. Kısmen de olsa taşeron işçiler kadroya geçirildi ve biz istediğimizi aldık ve amacımıza ulaştık” dedi.

DAHA MODERN BİR ÇAĞLAYANCERİT İÇİN YOLA ÇIKTIM

“Aynı azimle kararlılıkla, görev şahsıma layık görülüp verilirse, Çağlayancerit’i daha yaşanabilir, modern, kalkınmış, örnek bir ilçe yapacağıma ant içiyorum.  

Partimizin diğer aday adayları da kuşkusuz ilçemize hizmet için aynı göreve talip oldular. İnanıyorum ki, AK Parti’nin neferleri olarak, el ele verip Çağlayancerit’e en iyi şekilde hizmet edeceğiz.

Buradaki aday adayı arkadaşlarımda Adalet Kalkınma Partisi’nden Çağlayancerit buradaki aday adayı arkadaşlarımla el ele verip AK Partinin neferleri olarak hizmet etmeye talibiz” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Ünal, başvuru doyasını Çağlayancerit İlçe Başkanı Mehmet Berk’e teslim etti.

KİMLER KATILDI?

Aday adaylığı başvurusunda, Sultan Ünal’ı Ailesi başta olmak üzere, akrabaları dostları yalnız bırakmazken, yine Çağlayancerit Belediye Başkan aday adayları Küçük Mehmet Yıldızlı, İsmail Celfin ve Zahit Aydemir de katıldı.

Aday adayları bunun bir bayrak yarışı olduğunu, dostlukları zedelemeyeceğini, kim aday gösterilirse hep birlikte çalışılacaklarını ifade ederek, Ünal’a hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2018, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER