google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Reyhanlıoğlu’na Kadın Desteği

Ak Parti Eski Kadın Kolları Başkanı Nursel Reyhanlıoğlu, 25 Dönem Milletvekili Aday Adaylığının Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı.

Reyhanlıoğlu’na Kadın Desteği
 Bilhassa kadınların yoğun ilgi gösterdiği toplantıda, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Kılıç, Ak Parti Onikişubat İlçe Başkanı Av. Ahmet Özdemir ve diğer yetkililer de Nursel Reyhanlıoğlu’na eşlik ettiler.

Basın açıklamasında Ak Parti deki görevlerini anlatarak başlayan Reyhanlıoğlu;”07 Haziran 2015 seçimleri için sizlerin huzurunda milletvekili aday adaylığına başvurumu yapıyorum. 2001 yılında partimizin kuruluşu ile birlikte teşkilatımızda çalışmaya başladım. 2001 ile 2009 yılları arasında kadın kolları il başkan yardımcılığı görevini yürüttüm. 2009 yılında o dönemki Başbakanımız şimdiki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından İl Kadın Kolları Başkanlığı’na atandım ve ona verdiğim sözden dolayı da kendimi  etkin hissettim ve daha gayretli oldum.” Dedi.

Başörtüsü’nün Ak Parti Öncesinde sorun olduğuna sık sık değinen Nursel Reyhanlıoğlu “Ak Parti de çalışmaya karar verirken sadece hizmet amacıyla bu göreve talip oldum. O dönemler başörtüsü ile Belediye Meclis Üyesi bile olunamıyordu. Başörtülüler bu toplumda her zaman geride bırakıldı. Üniversitedeki başörtülü kızlarımız kapılardan kovuldu.Başörtülü hanımlara seçme hakkı verilmişti ama seçilme hakkı verilmemişti.Seçilen başörtülü iki bayanımızdan biri meclisten kötü bir şekilde çıkarılmış diğerinin de başı açılmıştı.

Biz dinin gereği başörtüsünü takıp her görevi yerine getirmeye hazır olan hanımlar toplumdan soyutlanmaya çalışıldı.Ak Parti’nin 2002 yılında tek başına iktidar olmasından sonra sorunlar tek tek çözülmeye başladı. Dış borçlar,ekonomi,sağlık,eğitim ulaşım,bilişim,kadın hakları gibi bir çok alanda devrim niteliğinde yenilikler yapıldı. Başörtüsü bunlardan biriydi. Başörtülü hanımlar ilk önce Belediye Meclis Üyelikleri,İl Genel Meclis Üyeliklerinde başladı. 4 Bayan Milletvekilimizin biriside Kahramanmaraş Milletvekili Sevde Hanım’ın (Sevde Beyazıt Kaçar) olmak üzere başörtülü olarak Meclis’e girmesi bize bu kapıları açtı. Kurucu Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükran ve minnet duyuyoruz. Onların sayesinde bende burada Milletvekili aday adaylığımı açıklıyorum,Meclis’te çalışmaya talibim. Şehrimiz içinde çok çalışacağım için söz veriyorum.

14 Yıldır Ak Parti teşkilatı içinde birlikte uyum içinde çalıştık,çalışmaya da devam edeceğim için söz veriyorum.” Dedi.

Namusunu korumak için hunharca katledilen ve ülkenin gündemine oturan Özgecan Arslan’ı da unutmayan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Nursel Reyhanlıoğlu “Geçtiğimiz Günlerce hunharca katledilen Özgecan yavrumuza da Allah’tan rahmet ailesine de sabır diliyorum. Tüm Türkiye’nin yaşadığı bu acının da son bulmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum. Beni buraya gelerek destekleyen veya gelemediği için gönül bağıyla destek mesajları veren tüm dostlarıma teşekkür ediyor,huzurunda aday adaylığımı açıklıyorum” dedi.

Reyhanlıoğlu’nun başvuru alındı belgesi Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Fırat Görgel tarafından kendisine teslim edildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2015, 10:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1324

banner1319

banner1323

banner1318