Öztunç'a İstanbul'dan Gelerek Destek Oldu

İstanbul Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu CHP Kahramanmaraş Milletvekili adayı Ali Öztunç’a destek olmak için Kahramanmaraş’a geldi.

Öztunç'a İstanbul'dan Gelerek Destek Oldu
Seçim Çalışmalarına Bugün Çağlayancerit İlçesinde devam eden Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Milletvekili adayı Ali Öztunç’a destek olmak için Gelen İstanbul Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu Ali Öztunç’un Meclise gönderilmesi gerektiğini ve Öztunç’un CHP iktidarında Kahramanmaraş’a Bakan olarak döneceğini ifade etti. 

İstanbul Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu; Ali Öztunç’u yakından tanıdığını bu ülke için elinden geleni yaptığını ve RTÜK Üyesi iken Türkiye’deki önemli kişiler arasında yer alıyordu. Konum itibarı ile Başbakanlık Müşavirliği görevi yapıyordu ama bugün Ali Öztunç’a destek olmak için buraya geldim. Ben kendisine şimdiden başarılar diliyorum kendisini uzun yılardan buyana, tanıdığım  için   şunu söylemek istiyorum siz onu buradan milletvekili gönderirseniz Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’da Ali kardeşimize olan güven vesamimiyetten dolayı Kahramanmaraş’a bakan olarak gönderecek. Bu zaman kadar Ali Öztunç’un yapmış olduğu çalışmalardan da eminim dedi. Kerimoğlu; Türkiye’nin kardeşliğine, birlikteliğine, refahına, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarına çok ihtiyaç olduğunu bununda Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı ile olacağına güveniyoruz Çünkü Türkiye’nin Cumhuriyet Halk Partisi iktidarına çok ihtiyaç var sizlerden bu anlamada partimize destek istiyoruz inşallah Cumhuriyet Halk Partisi 1 Kasım seçimlerinden sonra  iktidarın büyük ortağı  olacak ama biraz gayret gösterirseniz Tek başına iktidar olacak ben hepinize bu sıcak ve samimi dostluğunuzdan ve yüzünüzdeki sıcaklıktan kalbinizdeki iyilikten görüyorum. Ali Öztunç’u gönülden sahiplendiğinizi görüyorum,ben bundan  dolayı teşekkür ediyorum  ayrıca Bakırköy’e yolunuz düşerse, bizim elimizden gelen yapmamız gereken her şeyi yapmaya hazırız  diyerek sözlerine devam eden Kerimoğlu ben sadece Ali beye değil ikinci sıradaki Milletvekili adayımız DÇ.Dr Alper Keten’e de sahip çıkmanız ve Milletvekili olarak Meclise göndermenizi sözünü almak istiyorum ben anladım’ ki hepiniz Kahramanmaraş’ın yiğit insanlarınız Çağlayancerit ilçesinin oylarının tamamı almış ben şimdiden sayın bakanımı tebrik ediyorum dedi. 

Son olarak konuşmasında tüm Kahramanmaraş halkına saygı ve sevgilerini sunan Kerimoğlu ayrıca Bakırköy halkının selamlarını getirdim Kahramanmaraş’a Biz Cumhuriyet Halk Partisi seçim Çalışmaları kapsamında Anadolu’nun her köşesine gidiyoruz ama Benim için Kahramanmaraş’ın özel bir anlamı var aslen Bende Kahramanmaraş Elbistan kökenliyim her ne kadar Ardahan doğumlu olsam da akrabalarım Elbistan ilçesinde. Akrabalarımla hemşerilerimle birlikte olmaktan gurur ve onur duyuyorum. Seçim çalışmalarına geldik hemşerimiz  Ali Öztunç Türkiye’nin en önemli bürokratlarından birisi Kahramanmaraş Halkı acısından büyük şans olarak görüyorum Çünkü Ali Öztunç Türkiye’de yapmış olduğu Çalışmaları ile ses getiren birisi Ali Öztunç Milletvekili olarak meclise giderse Cumhuriyet Halk Partisi genel Başkanı kemal Kılçdaroğlu başbakan, Ali Öztunç ise Kahramanmaraş’a bakan olarak döner ben Kahramanmaraş halkının Ali Öztunç’a ve ikinci sıra adayımız olan meslektaşım Alper Keten’ede yoğun ilgi var ben emek veren herkese sonsuz teşekkür ediyorum. 

Ayrıca Ziyaretler sırasında İstanbul Bakırköy Belediye Başkanı Nurhak İlçesine  ve Helete Mahallesine Park Sözü verdi. 

CHP Kahramanmaraş Milletvekili adayı Ali Öztunç ise İstanbul'dan kalkıp buraya bizlere destek olmak için gelen bakırköy belediye başkanımıza teşekkür ediyorum dedi. 
HABER : İSMAİL BOZDOĞAN
Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2015, 13:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER