google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Öztunç, Kahramankart Çilesine Son Verilmesini İstedi

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Kahramankart dolum istasyonlarının yetersizliği nedeniyle vatandaşların düzenli olarak maruz kaldığı mağduriyeti Ankara’da Meclis gündemine taşıdı.

Öztunç, Kahramankart Çilesine Son Verilmesini İstedi

Kahramankart işlem merkezlerinin azlığı nedeniyle kent genelinde hissedilen bakiye kontrol etme ve bakiye yükleme işlemlerinde yaşanan sorunlar vatandaşları canından bezdirdi. Öyle ki bazı dolum merkezlerinin önünde oluşan kuyruklarda yüzlerce insan işlem sırası beklerken, işine, okuluna, evine, hastaneye ulaşımda sorun yaşayan çok sayıda vatandaş isyan noktasına geldi.

Öztunç, yaşanan mağduriyetin giderilmesi adına memleketlisinin Kahramankart çilesine çözüm istedi. Konuyu Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un masasına kadar getiren Öztunç, aynı zamanda Jandarma kavşağında sürekli olarak meydana gelen trafik kazalarına dikkat çekerek, sinyalizasyon sistemi kurulması yönünde bir çalışma yapılıp yapılmayacağını sorguladı.

Öztunç’un önergesi aynen şu şekilde;

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA 

Aşağıdaki sorularımın Çevre Ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat KURUM tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.

Saygılarımla.             

Ali ÖZTUNÇ

Kahramanmaraş Milletvekili

İçişleri Komisyonu Üyesi

  1. Kahramanmaraş’ta kaç adet Kahraman kart dolum istasyonu bulunmaktadır? Bu istasyonların kurulduğu yerler nerededir?
  2. Yörük Selim Mahallesi ve Karamanlı Mahallelerine Kahraman kart dolum istasyonu yapılması yönünde bir düşünceniz var mıdır?
  3. Yörük Selim Mahallesi ile Gazi Mustafa Kuşçu caddelerinin kesiştiği jandarma kavşağında sürekli trafik kazası yaşanmaktadır. Bu kavşağa trafik sinyalizasyon sistemi kurulması yönünde bir çalışmanız olacak mıdır?
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER