google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html
banner1258

Öztunç, Bakan Soylu’yu Çok Sert Eleştirdi

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, 2 günlük sokağa çıkma yasağı kararının zamanlamasının ve şeklinin yanlış olduğunu vurgulayarak “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir kararıyla tüm Türkiye'yi sokağa çıkarttı, evlerden çıkarttı.” ifadelerini kullandı.

Öztunç, Bakan Soylu’yu Çok Sert Eleştirdi

Meclis’te yerinden söz alarak konuşan CHP’li Ali Öztunç’un sokağa çıkma yasağından AK Parti’li belediye başkanlarının haberdar edildiği ancak CHP’li belediye başkanlarının habersiz bırakıldığına ilişkin sözleri ise oldukça dikkat çekti.

Cuma akşamı yayınlanan genelge ile 30 büyükşehirle birlikte Zonguldak’ta 2 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edilirken, vatandaşların panik halinde sokağa dökülmesi Koronavirüs ile mücadele eden Türkiye’ye kâbus dolu bir gece yaşattı.

Meclis’te yerinden söz alarak yaşananları değerlendiren CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, kararın altında imzası bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu çok sert sözlerle eleştirdi.

Öztunç, konuşmasında şunları söyledi;

“BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU”

 “Sokağa çıkma yasağı geç kalınmış, doğru ama bir o kadar da zamanlaması ve saati yanlış bir karar olmuştur. Hangi akla hizmet saat akşam on sularında böyle bir karar alınabilir? Günlerdir Türkiye'ye "Evde kal Türkiye. Evde kal Türkiye." deniyordu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir kararıyla tüm Türkiye'yi sokağa çıkarttı, evlerden çıkarttı. Üstelik aynı Bakan yani Sayın Süleyman Soylu, geçtiğimiz hafta "Sokağa çıkma talebi FETÖ'cülerin talebidir." diyordu. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu!”

“BURADA BİLE SİYASET YAPILIYOR”

“Belediye başkanlarına bilgi verilmiyor, AK PARTİ'li belediye başkanlarının haberi var ama Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanlarının maalesef sokağa çıkma yasağından haberleri olmamış durumda, burada bile siyaset yapılıyor. Gözünüz iyice kör, yüreğiniz, vicdanınız iyice karanlık olmuş.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER