Öztunç; 5 Yılda Kahramanmaraş’ı Akdeniz’in İncisi Yapacağım

Millet İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Öztunç, “31 Mart akşamı Büyükşehir Belediye Başkanı olacağıma inanıyorum, biliyorum ve güveniyorum. Hemşerilerimden 5 yıl süre istiyorum. Bu kardeşinize güvenin, bu kardeşinize 5 yıl süre verin Kahramanmaraş’ı Akdeniz’in incisi yapayım. Bana 5 yıl süre verin bu memleketi bir vizyon ile yöneteyim ve Kahramanmaraş’ı bambaşka bir kent yapayım” dedi.

Öztunç; 5 Yılda Kahramanmaraş’ı Akdeniz’in İncisi Yapacağım

Millet İttifakı kapsamında CHP ve İyi Parti’nin yaptığı görüşmeler neticesinde CHP’nin Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Ali Öztunç, partisinin il binasında basın toplantısı düzenledi.

toplantıda konuşan Öztunç, Büyükşehir Belediye Başkanlığı için iddialı açıklamalarda bulundu. Kendisinin bütün Kahramanmaraş’ın milletvekili olduğunu söyleyen Öztunç, tüm kesimlerin oyuna talip olduğunu belirtti.

Kent halkından 5 yıllık süre isteyen Öztunç, bu süre zarfında Kahramanmaraş’ın kendi öz kaynaklarını kullanarak kenti daha da büyük bir yer haline getireceğini ve bambaşka güzel bir şehir oluşturacağını vurguladı.

Sözlerinin devamında vaatlerini sıralayan Öztunç, Aksu Çayının temizleneceğini, yol sorunlarının çözüleceğini, Kahramanmaraşspor’a belediye kaynaklarından stadyum yapılacağını ve Ceyhan Nehrindeki sorunların giderileceğini ifade ederken, bunların yanı sıra belediye de en düşük maaşın 2 bin 300 TL olacağının sözünü verdi.

Tek derdinin  ve amacının Kahramanmaraş’a hizmet edebilmek olduğunu anlatan Öztunç, “24 Haziran seçimlerinde Kahramanmaraşlı hemşerilerimiz bana oy verdiler ve bende milletvekili olarak seçildim. 24 Haziran seçimlerinden sonra yaptığımız basın toplantısında ben 650 bin oyla seçildiğimi söyledim. Bütün Kahramanmaraş’ın milletvekiliyim. Bana her yurttaşım oy vermiştir. Ben öyle bakarak çalıştım. Bugüne kadar milletvekilliğimi de böyle gerçekleştirdim. Bu yüzdendir ki önümüzdeki seçimde tüm hemşerilerimin oyuna talibim. AK Partili, MHP’li, İYİ Partili, Saadet Partililerin oylarına talibim. Herkesten oy isteyerek bu yola çıktık. Mesele hizmet. Benim için öncelik hizmet etmek. Bugüne kadar gücüm yettiğince tek bir derdim oldu Kahramanmaraş’a hizmet edebilmek. Bunu da az çok başardığımı düşünüyorum. Elbette eksiğimiz olabilir, hepimiz insanız ama daha fazlasını yapmak için de bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

 “31 Mart akşamı Büyükşehir Belediye Başkanı olacağıma inanıyorum, biliyorum ve güveniyorum” diyen Öztunç, “Malum ittifak görüşmeleri var. İttifak görüşmeleri kapsamında CHP ve İyi Parti’nin yaptığı temasların ardından ittifakın Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmam kararı verildi. Bu kapsamda önceki günkü parti meclis toplantımızda parti yönetimimizin önerisiyle Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday oldum. Bu onurlu ve şerefli bir görevdir. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı benim hayatımda nefes verdiğim ana kadar taşıyacağım en onurlu görevlerden birisi olacaktır. Ben 31 Mart akşamı Büyükşehir Belediye Başkanı olacağıma inanıyorum, biliyorum ve güveniyorum.  Çok net söylüyorum; 31 Mart akşamı bu kardeşiniz Büyükşehir Belediye Başkanı olacaktır. Hemşerilerimden 5 yıl süre istiyorum. Bu kardeşinize güvenin, bu kardeşinize 5 yıl süre verin Kahramanmaraş’ı Akdeniz’in incisi yapayım. Bana 5 yıl süre verin bu memleketi bir vizyon ile yöneteyim ve Kahramanmaraş’ı bambaşka bir kent yapayım” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER