google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Özsağır; Başkanlık Sistemi Olmazsa Olmazlarımızdandır

Prof. Dr. Arif Özsağır, Kahramanmaraş’ ta görev yapan basın mensupları ile sabah kahvaltısında bir araya geldi.

 Özsağır; Başkanlık Sistemi Olmazsa Olmazlarımızdandır

    Ak partinin siyaset akademisinde 40 ilde 120 kez ders veren, yazdığı kitaplarla, ve söylemleri farklılığını ortaya koyan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Prof .dr. Arif Özsağır; “Başkanlık sistemi olmazsa olmazlarımızdandır” dedi.

  Prof.Dr. Arif Özsağır: “ Hedefimiz Türkiye’de 400 milletvekilliği alarak yeni Anayasayı çıkarmak ve Türkiye’nin 2023 yılında Dünya’da ekonomisi en iyi 10  ülke arasına girdirmek ve siyasi ve ekonomik açıdan Dünya’nın en güçlü ülkeleri arasına girmesini sağlamak istiyoruz. Türkiye büyük ve inanılmaz devrimler yapıyor. Ak Parti on yıldır devrim yapıyor. Bunun adı ise yeni Türkiye. Evet bu boşlukları dolduran bu devrimlerin mimarlarından biri de benim. Genel Merkez de çalışıyorum. Barış süreci olmazsa olmaz ben de bitti gözüyle bakıyorum. Onlar bizden çok daha fazla istiyor. Tunceli’ye’ de gittim Mardin’e de gittim. 30 senedir barış istiyoruz ve onlar bizden daha fazla istiyor. Çözüm süreci artık bana göre tamamlanmıştır ve artık yönetme kısmı kalmıştır. İstikrarı olan Dünyanın en güvenilir ülkesi Türkiye olacaktır Türkiye’ de Başkanlık sistemine mutlaka geçilmeli.

Yeni Türkiye ile İslam Dini yeniden ayağa kalkacak, İslam Aleminin lideri Türkiye olacak 2023 hedef bu. Parlamenter demokratik sistem bizi büyütmüyor. Türkiye yepyeni bir ekonomik ve demokratik sisteme geçmelidir. Peygamberimizin bir sözü var İki günü denk olan zarardadır diye. Siyasal istikrar ve ekonomik istikrara ihtiyacımız var. Bu ikisi olursa bizi kimse yıkamaz. Ama hiç endişe etmeyin. Asım’ın nesli gelmiştir. Ben dünyayı da gezdim. Bu ekibi kimse yıkamaz. Ama bir şey istiyoruz. Destek verirseniz pozitif destek verirseniz biz bu işi başarırız. Ayrıca parlamenter sistem bize dar geliyor. Başkanlık sistemine geçmemiz lazım. Başkanlık sistemi diktatörlük getirmez. Bize yeni bir Anayasa lazım” dedi

      Özsağır; ““ Bakınız herkes Gaziantep’e gitti değil mi? Öve öve bitiremezler Gaziantep’i. Ancak ben orada yaşadım ve bu kardeşiniz hazırladı projelerini. Gaziantep adına ne varsa projeler benim.  2004’te başladık.  Ak Parti bana görev verdi. Gaziantep’i ve Kahramanmaraş’ın Moderatörlüğünü bana verdiler.  Kahramanmaraş ve Gaziantep’de Belediye Başkanları, sivil toplum örgütleri dahil 20 kuruluşla toplantı yaptık. Arge çalışmaları yaptık.  Kahramanmaraş’ta toplantıyı yaptık. Kahramanmaraş’ı 2023’ e nasıl hazırlarız diye. Burada 40 tane konu var. Bunların 3 tanesi öne çıktı. Derdimiz ne Her kenti kendi imkanları ile kalkındırmak. Her kent kendi kalkınırsa ülke de kalkınır bu kadar basit. Kahramanmaraş’ın slot analizini çıkardık. Kahramanmaras’ta riskler ne, fırsatlar ne, tehditler ne hepsini ortaya koyduk. Kente gelince aslında bu kente size hizmet etmek istiyorum. Belki de ekonomik temelleri olacak benim projelerim. Seçimden sonra.
2023 Türkiye vizyonu var. 2023’te Türkiye’yi nereye getireceğiz ben o ekibin içinde görev alıyorum. Ancak bu arada kentleri nereye getiriyoruz. Adeta reset atıyoruz kentlere. Gaziantep’te para var ve o parayı buraya çekeceğiz. Turizm alanında Gaziantep’i buraya çekeceğiz. Suyumuz, Ormanımız,  doğamız her şeyimiz var. Kahramanmaraş>’la ilgili çok ciddi projelerim var. Kahramanmaraş’ın analizini yaptım. Tehditleri, yapılması gerekenleri hepsini biliyorum elimde hazır.  Ben Kahramanmaraş’a ve Türkiye’ye katkı vermek istiyorum.  Bunları yaparken de birlikte hareket edeceğiz, hep beraber katkı yapacağız.

        Özsağır; Farklı bir milletvekili olmak istiyorum . Projelerimle birlikte konuşmak istiyorum. Yerel siyasetin yanında genel siyaset yapmak istiyorum. Ama birlikte yapalım. Birinci sözüm şu. Lütfen eleştirin. Ama pozitif yapıcı eleştiri yapın. Ben eleştirilere açığım ama hiç kimse değil. Ben eleştiriye açığım çünkü ben öğrencilerimi de eleştiriyorum. Eleştiri olursa biz daha doğru bir yol çizeriz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2015, 14:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1324

banner1319

banner1323

banner1318