Milletvekili Aycan, Meslek Liselerinin Sayısının Arttırılmasını İstedi

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, TBMM Genel Kurulunda, mesleki eğitimin, meslek liselerinin arttırılması ve bu meslek liselerinin sanayi, sektör iş birliği içerisinde eğitim yaparak gerçek meslek erbabı yetiştirilmesi gerektiğini söyledi.

Milletvekili Aycan, Meslek Liselerinin Sayısının Arttırılmasını İstedi

TBMM Genel Kurulunda söz alan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, üniversite mezunu gençlerin işsizlik sorununa değinerek, meslek liselerinin sayısının artması gerektiğini söyledi.

Milletvekili Aycan, genel kurulu konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Üniversitelere giriş sınavını yaptık, şimdi gençlerimiz tercih aşamasındadır. 2,2 milyon genç sınava girdi, 1 milyon genç üniversitelere yerleştirilecek. Kontenjanlar belirlendi fakat hemen hemen her alanda ciddi sayıda işsiz genç var iken kontenjan sayılarının çok dikkat çekici bir şekilde yüksek olduğu görülmektedir. İhtiyaç planlamasının yapılmadığı, insan gücü planlamasının yapılmadığı görülüyor. Gençler bir okula yerleşecek ama okulu bitirdiğinde çoğunlukla işsiz kalacaktır. Bu nedenle bir an önce mesleki eğitimi artırmamız lazım, meslek liselerinin artması gerekiyor ve bu meslek liselerinin sanayi, sektör iş birliği içerisinde eğitim yaparak gerçek meslek erbabı yetiştirmesi gerekmektedir. Gençleri bu belirsizlikten kurtaralım, emek ve zamanları boşa gitmesin diyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER