google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html
banner1185

MHP’li Aycan, Bütçe Görüşmelerine Damga Vurdu

MHP MYK Üyesi Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, bütçe görüşmelerine soru önergeleriyle damgasını vurdu.

MHP’li Aycan, Bütçe Görüşmelerine Damga Vurdu

“Planlama etkinliktir, verimliliktir” diyen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, TBMM’deki bütçe görüşmelerinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a yönelik; kalkınma ve insan gücü planlamalarına ilişkin sorular yöneltti.

Kalkınma hedefleri doğrultusunda yapılacak olan stratejik planları desteklediklerini ve bu doğrultuda uygulanacak olan kalkınma planları ve insan gücü planlamalarına ilişkin ne gibi projeler hazırlandığını öğrenmek amaçlı TBMM’de söz hakkı alan Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, “Planlama etkinliktir, verimliliktir. Kalkınma hedefleri doğrultusunda yapılacak stratejik planları destekliyoruz. Kalkınma planlarının bir birleşeni de insan gücü planlamalarıdır. Gerekli sayıda nitelikli insan gücü yetiştirmek ve istihdamını sağlamak üretimin gereğidir. Ayrıca insan kaynağını doğru kullanmak, israfı önlemek açısından önemlidir” diyerek Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’a yönelik şu soruları sordu:

“Cumhurbaşkanı Yardımcısına sormak istiyorum: Bu kapsamda Türkiye'de ihtiyaç duyulan meslekler ve bunların sayısı nedir? Fazlalık olan meslekler nelerdir? Bu konuda YÖK'le iletişime geçilmekte midir? Buna göre program kontenjanları ayarlanmakta mıdır? Kamu kurumlarında, kamu personel planlaması nasıl yapılmaktadır? 2021 yılında kamu kurumlarına ne kadar personel alınacaktır? Bunların meslek ve illere göre dağılımı nedir?”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER