google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Merkez Parti’nin Kurucu Üyeleri Kahramanmaraşlı

Yeni Kurulan Merkez Parti’de iki Kahramanmaraşlı isim kurucu üye olarak yer aldı.

Merkez Parti’nin Kurucu Üyeleri Kahramanmaraşlı
 Partinin Genel Başkanı Abdürrahim Karslı, hep muhabbet iklimi içinde olacaklarını ifade ederek, "İstişare zemini içinde olacağız. Şahsı menfaatimiz yok. Huzurlu faaliyet içinde olacağız." dedi.

Partinin kuruluş toplantısı Balgat'taki genel merkezinde yapıldı. Genel Parti Başkanı Abdürrahim Karslı yaptığı konuşmada, siyasete başladıklarında belli ölçüleri olacaklarını söyledi. Karslı, "Şimdiye kadar siyasette kullanılan değerleri bir tarafa bıraktık. Milliyetçilik ve din temeline dayalı siyasetimiz yok, bizim siyasetimiz umumi değerlere istinat eden bir siyaset." dedi.

Partinin ismini belirlerken belirli değerleri ön plana çıkardıklarını belirten Karslı, şöyle devam etti: "Merkez Parti dedik. Neyin merkezi? Türkiye'nin merkezi. Neyin merkezi? Gücün merkezinin fiziki bir tarifi vardır, bilirsiniz. Merkez kenarında olan her şeyi, aynı eşit noktada uzaklığı ifade eder. Merkez bir faaliyetin üretildiği yeri ifade eder. Bizim merkezimiz de herkese eşit davranan, hizmetin üretildiği, hakkaniyetin üretildiği, istikbale ait değerlerin üretildiği bir merkez. Bu merkezde de her fikirden inşa var. Şimdiye kadar bildiğiniz ne kadar parti varsa, hepsinden insan var."

Abdürrahim Karslı konuşmasını, "Biz fikir partisi değiliz, ideoloji partisi değiliz, biz fikirde ittifak etmek mecburiyetinde de değiliz. Siz neyde ittifak ettiğiniz önemli. Bizim dayandığımız kaynak hak, bu hayatımızın felsefesi kuvvete dayanmıyoruz, hakka dayanıyoruz. Kuvvetli olan haklı değildir. Bizde kim haklıysa o kuvvetlidir. Hakka dayanıyoruz. Nereye gitmek istiyoruz. Milletin menfaatlerini yükseltmeye gidiyoruz." diye tamamladı.

Parti kurucuları arasında Kahramanmaraş sanayi ve iş dünyasının tanınmış isimlerinden Hasan Bayramoğlu ve Enver Horozoğlu’da yer almaktadır.

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2014, 18:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
sakarya ilinde ilk milletimizin sesi hareketini sakaryadan kırk ile konferans sonrası duyuran genc arkadaslar olarak  hocamızı yalnız bırakmadık biz buyuz işte anlayana
sakarya ilinde ilk milletimizin sesi hareketini sakaryadan kırk ile konferans sonrası duyuran genc arkadaslar olarak hocamızı yalnız bırakmadık biz buyuz işte anlayana - 7 yıl Önce

Sayın prf.dr Abdurrahim Karslı hocam hayırlı ve uğurlu olsun diyoruz.fakat sitem olarak algılanmasın biz bir lidere sahip çıktıkmı gerisini getiririz biz sakaryalıyız kimseyi yarı yolda bırakmayız fakat bizler kullanılmaktan asla haz duymayız gücümüz maddi olarak yetmemiş olabilir fakat manevi gücümüz yeterli tüm türkiyemizde mevcut arkadaş çevremizi üçle çarptığımız zaman iki milyon oy demektir buda bizi seven ve inanan kardeşlerimiz ve abilerimiz ve değerli dostlarımız sayesinde oluşmuş ve bize gercek anlamda inanmışlardı fakat sizler daha başlamadan insan ayırımı ve makam mevki ayrıcalığıyla berttaraf ettiniz ve şimdiden halkı küstürdünüz bizler ilk tanıştırıldığımızda birlik ve beraberlik sözü ankarada ve sakaryada söylenmişti fakat merkezde çoktan kin nefret ve kibir tohumları çoktan atılmıştı bile biz ler kin ve nefret tohumları yaratan bir takım güya siyaset içinde bulunmus insan lar içerisinde olmaktan haz almadığımızdan kendimizi kabuğumuza çekmekten başka caremiz kalmadı cok özür dileriz siz adaleti gercekten sağlamak isterseniz taraf olmamak lazım

Muhlis güngörmez
Muhlis güngörmez - 7 yıl Önce

Allah'ın izniyle harikalar yapacaksınız gururluyum tebrik ediyorum

SIRADAKİ HABER