“Kendimizi Bu Şehre Vakfettik”

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Erkoç, “Kendimizi bu şehre vakfettik” dedi.

“Kendimizi Bu Şehre Vakfettik”
  Erkoç, partisinden büyükşehir adayı gösterildiği 26 Kasım’dan bu yana yaptığı seçim çalışmalarında toplumun tüm kesimlerinden büyük destek gördüğünü belirtti. Kahramanmaraş'lıların bu yaklaşımı karşısında hizmet heyecanının daha da katlandığını dile getiren Erkoç, “Tek amacımız gayemiz, insanımızdan aldığımız bu desteğe layık olmak, bu teveccühü hizmet olarak şehrimize döndürebilmek” diye konuştu. 

AK Parti kurulduğundan bu yana ak kadrolar arasında Kahramanmaraş için hizmet üretme gayreti içerisinde olduğunu vurgulayan Erkoç, 30 Mart’ın ardından da Maraş’ta büyük dönüşümü başlatacaklarını söyledi. “Kahramanmaraş'lı hemşehrilerimizin bu kentte daha huzurlu, daha sağlıklı, geleceğe daha umutla bakan bir yaşam sürebilmesi için gecemizi gündüzümüze katacağız” diyen Erkoç, şöyle konuştu:

“AK Parti kurulduğu günden itibaren, bu dava içerisinde yer alarak şehrimize hizmet etmeye çalıştık. Elbistan’dan Afşin’e, Ekinözü’nden Nurhak’a, Çağlayancerit’ten Pazarcık’a, Türkoğlu’ndan Andırın’a ve Göksun’a kadar tüm ilçelerimizle birlikte Kahramanmaraş’ımızın en iyi şekilde yatırım almasına gayret ettik. Şimdi belediye başkan adayı olarak başka bir kulvarda hizmet etmek için yeni bir yola çıktık. Gerçekten ilk günden itibaren hemşehrilerimiz bize büyük destek verdi. Hemen her gittiğimiz yerde insanımızın güzel yüzüyle karşılanıyor ve hayır duasını alıyoruz. Bizler de büyükşehir olan bu güzel şehre, hak ettiği yatırımları kazandırmak için gece gündüz, yağmur çamur demeden gayret edeceğiz. 2023 hedeflerine doğru yürüyen Türkiye’mizde Kahramanmaraş’ı da en güzide iller arasına taşıyacağız.”

ULAŞIM, KENTSEL DÖNÜŞÜM, TURİZM

Erkoç, 30 Mart’ın ardından öncelik verecekleri en önemli konuların başında ise ulaşım, kentsel dönüşüm ve turizmin geleceğini kaydetti. Öncelikli olarak şehir içi ulaşım problemini çözüme kavuşturacaklarını dile getiren Erkoç, “Açacağımız yeni bulvarlarla, köprülü kavşaklarla ve çevre yolları ile ışık sayısını azaltıp, insanlarımızın trafik çilesi çekmeden gitmek istedikleri yerlere en kısa sürede ulaşmasını sağlayacağız. Diğer yandan bilindiği gibi Göksun yolumuz bu yıl tamamlanıyor. İnşallah ilerleyen süreçte Elbistan’ı da Kahramanmaraş’a yaklaştıracak yeni bir yol projemiz olacak. Bu noktada da çalışmalarımız sürüyor. Böylelikle büyükşehirle birlikte bütünleşen kentimizi, ulaşım anlamında da birleştirmiş olacağız” şeklinde konuştu.

Kentsel dönüşümde de plan ve proje hazırlıklarının sürdüğünü vurgulayan Erkoç, “Kahramanmaraş’ımız gerçekten çok güzel bir şehir. Ancak maalesef insanlarımız, çok güzel semtlerde çok kötü evlerde yaşıyor. İnşallah hükümetimizin, bakanlığımızın ve milletvekillerimizin desteğiyle büyük bir dönüşüm başlatıp, insanlarımızın yaşamaktan huzur duyacağı, sıcak yuvalar inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Başlıca önem verdikleri konulardan birinin de turizm olduğunu işaret eden Erkoç, sözlerini şöyle tamamladı:

“Allah’ın bizlere bir lütfu olan bu güzel şehrimiz maalesef turizm pastasından hak ettiği payı alamıyor. Hitit, Bizans, Selçuklu, Osmanlı ve Dulkadiroğlu medeniyetlerinin yaşadığı coğrafyamız birbirinden önemli tarihi zenginliklere sahip. İnsanların vakit geçirmekten keyif alacağı tabiat güzelliklerimiz mevcut. Yine insanlara şifa verecek termal sularımız var. İşte yeni dönemde tüm bu zenginliklerimizi ayağa kaldırıp, Türkiye’nin ve dünyanın beğenisine sunacağız. Halkımızdan aldığımız güçle, destekle ve hizmet heyecanımızla tüm bu projeleri birbiri ardına gerçekleştireceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2014, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER