Güngör, Merakla Beklenen Projelerini Açıkladı

AK Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayrettin Güngör, projelerini açıkladı.

Güngör, Merakla Beklenen Projelerini Açıkladı

Cumhur İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayrettin Güngör, merakla beklenen projelerini Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen proje tanıtım programında açıkladı.

Konuşmasına şehre emeği geçen bütün belediye başkanlarına teşekkür ederek başlayan Güngör,  “Adaylığımızın açıklanmasına müteakip yaklaşık 3 aydır şehrimizi geziyoruz, ilçelerimizi dolaşıyoruz, hemşerilerimizle görüşüyoruz. Bugün şehrimizin önümüzdeki dönem içerisindeki yapacaklarımızı sizlerle paylaşacağız. Öncelikle şehrimize bugüne kadar hizmet yapmış bütün belediye başkanlarımızı saygıyla anıyorum. Onların güzel hizmetleri olmasaydı biz bugün burada güzel bir şehirde yaşayamazdık. Bizim amacımızda onların güzelliklerine güzellik katmaktır. Şehrimizde yapılan projede şahısların projesi değil, partimizin Cumhur İttifakımızın projesidir. Kurumlarda, hizmetlerde devamlılık esastır. Bizde bu projeleri partimiz ve Cumhur İttifakımızın projesi olarak açıklıyoruz. Bu seçimin sloganı Memleket İşi Gönül İşi, bizde diyoruz ki Kahraman Şehrin İşi Gönül İşi diyoruz. Bizim hizmet anlayışımızda temel yaklaşımımız Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu manifesto başlıkları olacaktır. Ama aynı zamanda dünyanın konuştuğu evrensel kurallar vardır. Bunların ikisi Türkiye’nin üye olduğu Avrupa Konseyi’nin çıkarttığı Avrupa Kentsel şarttır. Bir diğeri Birleşmiş Milletlerin 2023 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleridir” şeklinde konuştu.

İSTİŞAREYE ÖNEM VERECEĞİZ

Güngör, büyük bir koordinasyonla Kahramanmaraş’ı yöneteceklerini belirterek, “Şehrin standartlarıyla ilgili temel ölçütler vardır. Biz şehrimize bir bütün olarak bakıyoruz. Şehrimizin hiçbir ihtiyacını hiçbir sorununu kendi sorunumuz dışında görmüyoruz. Bu anlayışın içerisinde ilçe belediyelerimizle yüksek koordinasyonla yöneteceğiz.

Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu manifesto başlıklarına baktığımızda şehir planları, altyapı ve ulaşım, kentsel dönüşüm, benzersiz şehirler, akıllı şehirler, çevreye saygılı şehirler, sosyal belediyecilik, yatay şehirleşmedir. İnşallah bizde bu manifestodaki başlıklarla evrensel kurallar içerisinde bunları yapmaya çalışacağız. Her konuda uzmanlığa önem vereceğiz. Samimi olacağız, tecrübeye önem vereceğiz. Tevazu sahibi olacağız. Gayretli olacağız, liyakate önem vereceğiz ve sürdürülebilir olacağız. Hesap verilebilirlik açısından çok gayretli olacağız. Yine manifestodaki başlıklardan biri de birlikte yönetim. İstişareye önem vereceğiz. Bunu özellikle şehrimizin geleceğini ilgilendiren her alanda paydaşlarla istişare yöntemiyle yapacağız” açıklamalarında bulundu.

Güngör’ün proje başlıkları ise şu şekilde:

1- Çevre ve Şehircilik 2- Kentsel Yenileme 3- Ulaşım, Trafik ve Otopark 4- Su ve Kanalizasyon 5- Kültür, Sanat, turizm ve Tanıtım 6- Tarihi ve Kültürel Varlıklar 7- Yerel Kalkınma 8- Gençlik ve Spor 9- Sosyal Hizmetler 10- Mesleki ve Beceri Kazandırma

Güngör, şehir merkezindeki projelerini açıklamasının ardından ilçe projelerini, Cumhur İttifakı Kahramanmaraş İlçe Belediye Başkan Adaylarıyla birlikte açıkladı.

Proje tanıtım toplantısını toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Toplantının ardından, Güngör’ün projelerinin izleyenlerden tam not aldığı gözlemlendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1059