google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Eken; Adaylığını Açıkladı

AK Parti Kahramanmaraş 24. Dönem 7. Sıra Milletvekili Adayı, Ecz. Hamit Bülent Eken, düzenlediği basın toplantısı ile 7 Haziran Genel seçimleri için aday adaylığını açıkladı.

Eken; Adaylığını Açıkladı
 Afşinli işadamı Ecz. Hamit Bülent Eken, basın mensupları ile bir araya geldiği toplantıda AK Parti’den Kahramanmaraş Milletevkili aday adaylığını duyurdu.

Eken, yaptığı açıklamasında, Ak Parti kuruluduğu günden bu yana, hangi görev verildiyse yaptığını, hiçbir görevden kaçınmadığını ifade ederek şu açıklamalarda bulundu: “14 Ağustos 2001 Ak Partinin kurulduğu tarihten itibaren geçen 13 yıl boyunca liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve yol arkadaşlarının başlattığı değişim ve hizmet hareketinin bir mensubu olmaktan gurur duyuyorum. İlçe teşkilatında kurucu yönetim kurulu üyesi olarak başladığım siyasetimde, partimizin ve liderimizin belirlediği siyasi ve ahlaki çizgiden hiçbir zaman ayrılmadım.

Partimin bana verdiği her görevi layıkıyla yerine getirmeye çalıştım. Şu ana kadar gerçekleşen 3 genel seçim, 3 yerel seçim, 2 referandum ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde özellikle kendi bölgemde var gücümle çalıştım. Teşkilatımızın düzenlediği tüm etkinliklerde, hem teşkilat mensuplarıyla hem de bölge insanımızla hep iç içe olma gayretinde bulundum.

Kurucu genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarında devamlı vurguladığı” insanı yaşat ki devlet yaşasın” sözünü ilke edinerek dil, din,ırk ve mezhep ayrımı yapmadan tamamen ,Allahın rızasını ve insanların gönlünü kazanmaya yönelik bir siyaset anlayışını benimsedim.

Özellikle 7. Sıradan aday olduğum 2011 genel seçimlerinde bu ilkeli duruşun karşılığını partili partisiz her kesimin verdiği destekler ile aldığıma inanıyorum.”

MİLLETE HİZMETİN MAKAMI YOKTUR

Millete Hizmet etmenin makamı ve mevkisisnin oldmadığına inandığını söyleyen Eken;             “Kendini vazgeçilmez zannederek; kendisi olmadan bu davanın, bu hareketin yol alamayacağını, bu sancağın düşeceğini zannedenler bu davayı anlamamışlardır. Bu teşkilatlar içinde kendisine vazife verildiğinde, dava sancağını canı bilip en yüksek burçlara doğru göğsünü siper ederek gidecek nice yiğitler, nice kahramanlar olduğuna ben yürekten inanıyorum. O yiğitleri, o kahramanları saygıyla selamlıyorum

Çıkmış olduğum bu yolda, talip olduğum görev şahsıma verilse de verilmese de şu ana kadar sergilediğim tavır net ve sabittir.Bundan sonrası içinde yerimiz sabit ve tavrımız net olacaktır.

Bizim için millete hizmet etmenin makamı da mevkisi de yoktur. Aziz milletimiz bizi nerde görmek istiyorsa biz orada yüksünmeden ve büyüklenmeden hizmet etmeye devam edeceğiz. Bizim kişisel hesaplarla, kaprislerle, çekişmelerle, ayrışmalarla zaman kaybederek milletimize hizmet sevdasından geri kalmak gibi bir lüksümüz yoktur” diye konuştu.

GÜN HİZMET GÜNÜDÜR

AK Parti iktidarı döneminde yapılan yatırımları da hatırlatan Eken: “Gün hizmet günüdür. Ak PARTİ kurulduğu günden itibaren geçen 12 yıllık süre içerisinde Kahramanmaraş’ımıza 9,7 milyar Tl lik yatırım yapılmıştır. Özellikle bu yatırımları eğitim,sağlık,ulaşım,konut,sosyal tesisler ,enerji  ve tarım ana başlıkları altında toplayabiliriz. Bu yatırımların bölgemize  getirilmesinde emeği geçen başta  grup başkan vekilimiz sayın Mahir ÜNAL olmak üzere bölge milletvekillerimize ve yerel yöneticilerimize teşekkür ediyorum.

Bundan sonraki süreçte inşallah bize de görev verildiğinde bölgemizin bilinen ihtiyaçları doğrultusunda hükümetimizin destekleriyle hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

BİRÇOK BAŞARIYA DA BİRLİKTE İMZA ATACAĞIZ

Basın mensuplarına teşekkürü ihmal etmeyen, basın dostu Eken; “Sizler bizimle olduğunuz ve gönül bağınızı koparmadığınız sürece, daima sizinle olmaya devam edeceğim. Bu kutlu yolculuğumuzda, bize yol arkadaşı olarak eşlik ettiğiniz sürece, bu yolda yürümekten asla vazgeçmeyeceğim.

Biz, bizi seven önemseyen aynı karşılıkla sevdiğimiz ve önemsediğimiz kardeşlerimizle Rabbim müsaade ettiği sürece daima bir ve beraber olacağız. Ve inanıyorum ki birçok başarıya da birlikte imza atacağız” ifadelerini kullandı.

Konuşmasını Hz. Mevlana’nın:  “Ben insanları ne kalple, ne akılla severim. Kalp durur, akıl unutur. Ben insanları ruhumla severim. Çünkü ruh ne durur, ne unutur. “ sözüyle bitiren Eken, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2015, 11:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
şeref  özsoy
şeref özsoy - 7 yıl Önce

degerli bir insan yakışır hayırlısı olsun

SIRADAKİ HABER

banner1324

banner1319

banner1323

banner1318