Dr. Atlı: Her Şey Tamam, Artık Sahalara İniyoruz

İYİ Parti İl Başkanı Opr. Dr. Faruk Atlı, İl ve İlçe Yönetimlerini tamamladıklarını ifade ederek: “Artık sahalara ineceğiz, siyaset yapma zamanı geldi. Vatandaşlarımızla buluşup, sorunlarını ve bizden beklentilerini dinleyip, çözüm üreteceğiz. Kahramanmaraş’ta siyaset çok değişecek. Temiz siyasetimizle örnek olacağız” dedi.

Dr. Atlı: Her Şey Tamam, Artık Sahalara İniyoruz
 Kısa sürede partisinin il ve ilçe teşkilatlarının yapılanmasını tamamlayan Kahramanmaraş İYİ Parti Kurucu İl Başkanı Opr. Dr. Faruk Atlı, çalışmaları hakkında açıklamada bulundu.

Kendisine görevi tevdii edilir edilmez bir yandan ivedilikle parti binasını hizmete açtıklarını, bir yandan da iyi bir yönetim oluşturmaya çalıştıklarını söyleyen İl Başkanı Atlı, gerek il gerekse de ilçelerde çok iyi kadrolar kurduklarını belirtti.

Gönüllülüğün esas olduğuna dikkat çeken Atlı, Kahramanmaraş’ta bulunan ve İYİ Partiye hizmet verebilecek gönüllü kişilerden liste oluşturduklarını ifade ederek:  “Yüz on bir kişilik bir il yönetimi ile bu işe başladık. Bizzat bütün ilçelerimizi gezerek bu işi en iyi yapacak kişiler için çalışmalar yaptık. Talep çok fazlaydı, doğrusu seçerken zorlandık. Neticede bütün ilçelerimizde yönetim çalışmalarımızı tamamladık. İyi bir yönetim oluşturduğumuza inanıyorum. Bütün yol arkadaşlarıma hayırlı olsun diyor ve başarılar diliyorum. ” dedi.

Toplumun her kesimini kucaklayan bir yönetim oluşturduklarını vurgulayan Başkan Atlı: “Yönetimi oluştururken siyaset yönünden tecrübe olması gerekir ama biz, siyasetin içinde olmayan kişilere ve ayrıca yıllarca belediye başkanlıkları yapmış ilçe başkanlıkları yapmış kişilere de yer verdik.  Dulkadiroğlu ilçe başkanlığımızı Av. Neslihan Koca Nergiz’i, Onikişubat İlçe Başkanlığımıza İşadamı Devlet Ağdur’u, Göksun İlçe Başkanlığımıza Oktay Kayran’ı, Afşin İlçe Başkanlığımıza Adem Yıldız’ı, Elbistan İlçe Başkanlığımıza Av. Kürşat Ali Yıldırım’ı, Pazarcık İlçe Başkanlığımıza Levent Sümen’i, Çağlayancerit İlçe Başkanlığımıza Mustafa Tunç’u,  Nurhak İlçe Başkanlığımıza Vahap Polat’ı, Andırın İlçe Başkanlığımıza Ali Çatalbaş’ı, Türkoğlu İlçe Başkanlığımıza da Kemal Pekmez’i atadık. Merkezde ise yüz on bir kişilik yönetimle hizmet vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

İL DİVAN KURULU KİMLERDEN OLUŞUYOR?

Kendisi dahil on iki kişilik divan kurulu kurduklarını belirten Başkan Atlı, kimlerden oluştupğunu sıralayarak: “Başkan Yardımcılarımız; Muharrem Arıkan, Ahmet Akpınar, Ramazan Hurç, Sabahat Küpelikılıç, Fatih Kızdırıcı, Gülayşe Yetmez, Mustafa Tekinşen, Süleyman İpbüken, Tuna Meşe ( Medya sorumlusu Başkan Yardımcısı), İl sekreteri Yusuf Bilen ve İl Muhasibi Davut Sarı.

Yönetimimizde birçok isim var ama bu saydığım isimler idari işlerden sorumlu kişiler. Kurul kurulurken adam aranmaz gönüllülük esastır çünkü kuruldaki üyelerin gönüllü bir şekilde çalışması lazım. Ve kurulu kurarken bize başvurmuş isimleri aldık. Zorunlu nedenlerden dolayı Partimize üye olamayan ama bizi destekleyen kişiler de var. Sessiz bir çoğunluğumuz var, bu da böyle bir partiye ihtiyaç olduğunun göstergesidir” dedi.  

BİZ KİMSEDEN GÖMLEĞİ ÇIKARTMASINI İSTEMİYORUZ!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Biz kimseden gömleğini çıkartmasını istemiyoruz” sözüne açıklık getiren Başkan Atlı; “Bu sözü biraz açalım. AK Parti İlk çıktığında Milli Görüş gömleği vardı üzerinde bir müddet sonra “kendi kimliğimden sıyrıldım başka bir kimlik haline geldim” demişti.

Biz adımızı açıklarken önce “milli merkez partisi” hatta bu yönde iki çizgimiz olacaktı, PKK’yı ve de FETÖ’yü dışarıda bırakan onun dışındaki insanları kapsayan  bir parti olacağımızı belirtmiştik. Bu iki madde dışında gelen insanlar kendi kimliklerinden, gömleklerinden çıkmadan gelsinler. Madem biz Türkiye’nin Partisi olacağız, madem bütün Türkiye’ye hitap edeceğiz bu yüzden gelecek insanlar kendi kimliğini bırakmak zorunda kalmasınlar. Biz hiç kimseden kendi gömleğini çıkartmasını istemiyoruz. Herkesin aynı kalem olması doğru bir şey değil zaten. Farklı seslerin olması da iyi bir şey, farklı sesler olsun ama ortak bir yönümüz olsun oda zaten “Vatan Severlik”  konusunda taviz vermeden ortak payı bulmak. Diğer yandan ise herkesin kendisini rahatça ifade edebildiği bir ortam olsun istiyoruz” açıklamasında bulundu ve hemşehrilerine İYİ Parti’ye davetini yineledi. 

BUNDAN SONRA SAHALARDA OLACAĞIZ

Artık siyasi çalışmalarının başlayacağını söyleyen Başkan Atlı, iddialı konuşarak: “Bundan sonra heryerde olacağuız” diyerek: “Yönetimler tamamladı ve çok sıkı bir şekilde çalışmalar yapacağız. Yani bizi gecenin bir vaktinde fırınları ziyaret ederken göreceksiniz, Sabah namazından sonra kurban pazarını ziyaret ederken göreceksiniz,  değişik değişik gruplar kuracağız. Kapsayıcı olmaya çalışıyoruz. Herkesin yeteneklerinden faydalanmak istiyoruz. Çalışmalarımızı ona göre değerlendirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

KAHRAMANMARAŞ HALKINA ÇOK CİDDİ BİR HAKARETTİR!

Geçtiğimiz günlerde hayata geçirilen kadınlara özel halk otobüsü projesi hakkında da konuşan Başkan Atlı;  “Ben bu davranışın kadınları korumak adına yapıldığını düşünmüyorum, kadınlara yönelik bir hakaret olduğunu düşünüyorum. Ayrımcılığın olması ayıp bir şey. En önemlisi saygılı temiz insanların olduğu ve otobüste kadınlara yaşlılara yer gösterme hassasiyetinde olan Kahramanmaraşlı erkeklere çok ciddi bir hakaret olduğunu düşünüyorum” dedi. 

İYİ PARTİNİN GÜNEŞİNİN AYDINLATTIĞI BİR YIL DİLİYORUM

Yeni yıldan beklentilerini de dile getiren Başkan Atlı: “Yeni yılın Türkiye’nin Başındaki Kara bulutları dağıtmasını temenni ediyorum. Tekrar bozulmuş olan kardeşlik havasının düzelmesini, bütün kurumlardaki çalkantılı dönemlerin son bulmasını ve tekrar Türkiye Cumhuriyetinin Baba Devlet kimliğine geri dönmesini, yıpranmış olan ordumuzun tekrar eski gücüne dönmesini, siyasilerin artık dolandırıcı ve rüşvetçi insanlardan arınmasını ve siyasal ortamının temiz olmasını diliyorum. Çünkü siyaset namuslu insanların yapması gereken bir şeydir.

Yeni yılda İYİ Partinin güneşinin aydınlattığı bir yıl diliyorum.

Siyaset dilinin temiz olmasını, Türkiye’nin onurunun korunmasını diliyorum.

Kahramanmaraş adına yeni yıldan beklentilerim ise üreten bir ekonomiye geçmek, işsizliğin azalmasını, katma değerimizin artmasını ve doğru yatırımların olmasını, insanlar arasında birliği ayrımcılığın uzaklaşmasını, ekonomimizin düzelmesini ve her şeyden önemlisi sağlıklı bir yıl diliyorum” diyerek konuşmasını tamamladı. 

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2017, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER