Doğan: Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Neler Oluyor?

MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Ertuğrul Doğan, yaptığı yazılı basın açıklamasında, “Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürlüğü’nde neler oluyor” diye sordu.

Doğan: Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Neler Oluyor?
 Başkan Doğan, açıklamasında FETÖ ile mücadele noktasında ülkücü öğretmenlerin ve idarecilerin zarar gördüğünü, asıl paralelcilerin görevlerine devam ettiklerini iddia etti. 

MHP İl Başkanı Doğan, yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“15 Yıllık Ak Parti iktidarı boyunca Milliyetçi Ülkücü  tüm öğretmenler, idareciler zarar görmüştür. Sırtlarında adeta kırılmadık odun kalmadı en son 2013 yılında paralelle mücadele adı altında yeni bir yönetici atama Yönetmeliği yayınlandı. Bu yönetmelik sonucunda sadece Kahramanmaraş’ta 90 tane okul müdürü 350 civarında da okul müdür yardımcısı görevden alındı. İşin ilginç tarafı paralelle mücadele adı altında yapılan bu uygulamada bir tane bile paralelci idareci görevinden alınmadı yani yapılan bu uygulama milliyetçi ülkücü kadrolara yapılmıştır. Haksız yere görevden almalar sonucunda görevden alınan idareciler devletin idari mahkemelerine başvurdu. Mahkemelerin sonucunda en az iki defa göreve iade kararı verilmesine rağmen milli eğitim müdürlüklerince bu karar hiçe sayılarak hiçbir yönetici tekrar görevine döndürülmedi.

Bu atamaları il milli eğitim müdürlüğü bünyesinde bulunan ar-ge biriminden gerçekleştirmişlerdir. Neticede 15 Temmuz kalkışmasından sonra bu okul müdürlerinin dört yüzden fazlasının hakkında adli işlem yapılmış, İki yüzden fazlasının yurtdışı yasağı bulunmaktadır.

Yaşanan tüm bu gelişmelerden sonra ülkücü ve milliyetçi camia 15 Temmuz’da yapılan bu hain saldırıya Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli Bey ilk tepki koyan Liderdir. Bizler Genel Başkanımızın yetiştirdiği kadrolar olarak, her zaman devletinin yanında olan, gerekirse vatanı için canımızı vermeye hazırız. Hiçbir zaman Ülkücü hareket koltuk ve iktidar için siyaset yapmaz. Önceliği Genel Başkanımızın her zaman dediği gibi “Önce Ülkem ve Milletim, Sonra Partim ve ben”  şiarıyla hareket etmekteyiz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Yenikapı’da yapılan mitingde oluşturulan yeni kapı ruhuna rağmen Maalesef ki Milliyetçi ve Ülkücü camia onurlandırılması gerekirken cezalandırılmıştır. Geçtiğimiz aylarda yapılan son idareci atama mülakatlarına bakarsak şehir merkezine atanan hiçbir Ülkücü ve Milliyetçi okul müdürü olmadığı gibi müdür yardımcısı da bulunmamaktadır.

FETÖ olayından hiç ders çıkarılmamış ya da bürokrasi de halen belli noktalarda gizlenmiş Ülkücü kıyımı yapan gizli FETÖ’ler mi bulunmaktadır diye de düşünmeden edemiyoruz.

Ülkücüler bu milletin hamurudur mayasıdır kılıcıdır kınıdır. Hiç kimse kraldan çok kralcı olacağım diye Ülkücü iradeyle uğraşmamalıdır. Buradan tüm yetkililere çağrımdır herkes aklını başına almalıdır. Konuyu yakından takip ederek genel merkezimiz ve milli eğitim bakanlığı düzeyinde gerekli girişimlerde bulunarak Ülkücü kıyımlarını durduracağımızı kamuoyunun dikkatlerine sunarız.”                                                                                                           

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2017, 17:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Timurhan öztürk
Timurhan öztürk - 12 ay Önce

Kliptocu kamufilaş olmuş tüm fetöcü ve bozuk zihniyetler yaptıklarının bedellerini ödeyeceklerdir..

Halis çam
Halis çam - 12 ay Önce

Sayın başkanım eşim şube müdürlüğü imtahanına girdi yazılıda çok yüksek puan aldı.mülakata çağırdılar iki soru sordular ikisinide doğru cevapladı.Aldığı puan yani verilen puan 64.5 suçu ülkücü olmak.Ben okul Müdürlüğü mülakatına girdim 3 soru sordular cevapladım aldığım puan64.5 suçum ülkücü olmak.Ülkücülük bizim için bütün makamları üstündedir bunu anlamadılar.Hassasiyetine feşekürler başkanım.

SIRADAKİ HABER