google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Dedeoğlu; Hükümetten Maden Şehitleri İçin “Anıt Mezar” Yapılmasını İstedi

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’ten Afşin-Elbistan-Çöllolar kömür havzasında göçük altında kalan 9 maden şehidimiz için “Anıt Mezar” yapılmasını istedi.

Dedeoğlu; Hükümetten Maden Şehitleri İçin  “Anıt Mezar” Yapılmasını İstedi

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, TBMM’de söz alarak, Soma’da meydana gelen maden kazasına değindi. Hayatını kaybeden 301 madencimize baş sağlığı ve yakınlarına sabır dileyen MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Kahramanmaraş’ta meydana gelen maden kazalasına işaret etti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’e seslenen MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Soma maden ocaklarımızdaki görev şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.  Yine, Parlamentoda Ağabeyimiz, İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu'na da ayrıca Allah'tan rahmet diliyorum, nur içinde yatsın.

Soma maden ocaklarında bu şehitlerimizle beraber Türkiye'nin birçok maden ocağında da şehitlerimiz oldu. Yine bundan dört beş yıl önce Kahramanmaraş Afşin-Elbistan Termik Santrallerimizde de göçük altında kalan ve şu anda da hâlâ göçük altında bulunan 9 tane görev şehidimiz maalesef toprak altında durmaktadır.

İki bakanımız da burada, 2'sinden de Kahramanmaraşlılar olarak istirhamımız şudur: Dört beş yıl üstünden geçmesine rağmen göçük altındaki bu görev şehitlerimizi çıkartamıyoruz; o anlaşıldı. "Hiç olmazsa, Kahramanmaraşlılar olarak, bunlara bir anıt mezar yaptıralım."


Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2014, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER