Debgici: 15 Temmuz Millet İradesinin Vücut Bulduğu Gündür

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici,: “Büyük milletin evlatları; söz konusu vatan, bayrak, ezansa gerisinin teferruat olduğunu, böyle durumlarda hiçbir ayrım gözetilmeksizin nasıl bir araya gelindiğini 15 Temmuz’da bütün dünyaya bir kez daha göstermiştir. 15 Temmuz millet iradesinin vücut bulduğu gündür.”

Debgici: 15 Temmuz Millet İradesinin Vücut Bulduğu Gündür

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Debgici, yayınladığı mesajında: “Bundan tam iki yıl önce 15 Temmuz 2016 günü, son yıllarda bölgenin parlayan yıldızı haline gelen, Dünya sahnesinde yerini alan Türkiye Cumhuriyetine, vatanımızın birliğine, bütünlüğüne, demokrasimize ve milli iradeye karşı hain FETÖ terör örgütü ve onun uzantıları tarafından  bir darbe girişimi yapıldı. Hain darbe girişimine karşı Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile meydanları dolduran, vatanı milleti için canını feda etmekten çekinmeyen bu büyük milletin evlatları, bu hainliğe, iç ve dış destekçilerine kurtuluş savaşı ruhu ile yine gereken cevabı vermiştir.

15 Temmuz darbe girişimi sıradan bir darbe girişimi olmayıp Türkiye’ye karşı yapılan bir işgal hareketidir. Bu işgal hareketi Başkomutanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla meydanları dolduran, kendisini tankın önüne atacak kadar vatanına milletine sevdalı olan kardeşlerimizin dik duruşu sonucu amacına ulaşamamıştır. Neticede bu ülke üzerinde hain planlara soyunanlar, milletin iradesi, dik duruşu karşısında kendi tuzaklarında boğulmuş, milletin iradesinin üstünde irade olmadığı, olamayacağı bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Bu büyük milletin evlatları; söz konusu vatan, bayrak, ezansa gerisinin teferruat olduğunu, böyle durumlarda hiçbir ayrım gözetilmeksizin nasıl bir araya gelindiğini bütün dünyaya bir kez daha göstermiştir.

Hülasa;

15 Temmuz demokrasinin zaferi, milletin büyük destanıdır.

15 Temmuz, tankın tüfeğin değil halkın zaferidir.

15 Temmuz halkın onurlu gecesidir.

15 Temmuz millet iradesinin vücut bulduğu gündür.

15 Temmuz bir milletin yiğitlik destanını yeniden yeniden yazdığı gecenin adıdır.

Hain darbe girişiminde şehadet şerbetini içen şehitlerimizi, gazilerimizi hiçbir zaman unutmuyoruz. Verdikleri mücadeleden dolayı daima rahmet, şükran ve minnetle anıyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, gazilerimize şifalar diliyoruz.

 Şair diyor ya;

”Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır.

Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.”

Unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız…“ ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER