CHP Adayları Tam Gaz

Bir günde dört ayrı yerde miting gibi açılışlar yapan Cumhuriyet Halk Partisi bugün ilk programını Türkoğlu ilçesinde yaptı.

CHP Adayları Tam Gaz

 Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat Gaziantep eski belediye başkanı Celal Doğan Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül Türkoğlu İlçe Belediye Başkan adayı Ali Çiftçioğlu ile birlikte Türkoğluna gelen CHP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Ünal AteşTürkoğlu seçim bürosu açılışında halkla buluştu.

Türkoğlu için hazırladıkları projeleri halk ile paylaşan Ateş; “Türkoğlu’na her gelişimde kahroluyorum merkeze bu kadar yakın bir ilçe bu kadar hizmet fakiri bir ilçe olamaz Alt yapı eksikliği Türkoğlu’nun kaderi değildir. diye konuştu. Sözlerine “hak nasip ederde 30 Marta halkımız bizi bu göreve getirirse Türkoğlu için hazırladığımız ciddi projelerimizi uygulamak istiyoruz dedi. Türkoğlu’nun ve beldeleri ile köylerin  Alt yapı eksikliğinin biran önce tamamlayacağını, yollarının imarı ile Modern bir otogara kavuşacağını, Türkoğlu’na büyük bir lojistik merkezi kurulacağının sözünü veren Ateş Türkoğlu’nun bunları hak eden bir ilçe olduğunu yapacağı projelerle bu halka daha güzel hizmet vereceğini belirtti.

 

KAHRAMANMARAŞI YAŞANILABİLİR BİR KENT YAPACAGIZ

Türkoğlu gezisinin ardından Kahramanmaraş’a dönen CHP heyeti ve Ateş yoğun ilgii ve tezahüratlarla Kahramanmaraş seçim bürosunun açılışına katıldı. Davul zurna eşliğinde halaylarla karşılanan heyet miting havasında geçen açılışta birlik ve beraberlik mesajı verdiler.

NARLIYA SOSYAL TESİS MÜJDESİ

Heyetin son durağı Pazarcık ve beldeleri oldu. Gittiği her yerede kalabalıklarla karşılanan CHP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Ünal Ateş ve beraberindeki CHP heyeti Narlıda büyük bir konvoyla karşılandı. Gördüğü ilgiden çok memnun olan Ateş” Halk bizi bağrına basıyor gördüğümüz bu kalabalıklar bindirme değil gerçek halkın sevgisidir halkımız inşallah 30 mart için tercihini yapmıştır. Tercihi CHP dir birliktir, beraberliktir diye konuştu.


Narlının bir çok bağlantısının olmasına rağmen özelliklede Gaziantep yolu üzerinde bulunmasına rağmen hükümet tarafından CHPli belediye olması nedeniyle cezalandırıldığını ancak belediye başkanınözveriliçalışmalarıyla bu hale getirildiğini belirten Ateş, Narlı özlediği hizmeti ve ihtiyaç olan sosyal tesisine kavuşacak sözünü verdi.

“Günümüz koşullarında vatandaşlarımızın ihtiyacı olan sosyal tesisler Narlı beldemizde mutlaka inşa edilecektir. İki katlı olarak projelendirilen bu sosyal tesislerin alt katında çok amaçlı bir salon gerektiğinde düğün salonu taziye evi olarak kullanılabilecek toplantılar yapılabilecek üst katlarında kurs odaları olan bir internet bağlantısının olduğu internet odası ve gençlerin kullanabileceği bir kütüphanesinin bir muhtarlık odasının bir sağlık odasının olduğu sosyal tesisler mutlak surette her beldede ve köyde inşa edilecektir.” Diye konuşan Ateş diğer adaylara da seslenerek bir canlı yayında adaylar bir araya gelsinler çağrısını da Narlıda yeniledi. Narlıya bugüne kadar hizmet eden Metin Ergücen’e teşekkürlerini gönderen Ateş konuşmasını sonlandırarak Pazarcık ilçe belediye başkan adayı Kamil Dalkara Gaziantep eski belediye başkanı Celal Doğan ve ilçe örgütü ile beraber Pazarcık’a geçti.

Pazarcık’ta kalabalık bir halka hitap eden Ateş Pazarcık’ta toplu konut ile ilgili projelerini anlattı. (KADEM) Kadın Dayanışma ve Yardımlaşma Merkezleri ve (ESYAM)Engelli Sosyal Yaşam Merkezi Pazarcık’a yapacaklarını ifade eden Ateş Pazarcık’a mutlak suretle Katı atık Biyogaz üretim tesisi kurulması gerektiğini söyledi.

 


BİOENERJİ, BİOGAZ TESİSİ KURULACAK

Ateş, ”Belediye tarafından geçtiğimiz yıllarda kurulan katı atık depolama tesisi güzel ancak yetersiz bir proje. Halkımızın takdiriyle göreve geldiğimizde Türkiye’nin 3 şehrinde uygulanan ve olumlu sonuçlar alınan Biyogaz enerji tesisi uygulamasını getireceğiz. Pazarcık’a Biyogaz Enerji  tesisi kuracağız. Kurduğumuz tesiste önceki sistemde yakılarak yok edilen atıkları, suni gübreye dönüştürerek, yeniden kullanacağız. Böylece çöplerimizden fayda sağlamış olacağız. Ayrıca bu projeyle çevreye verilen zararın önüne geçmiş olacağız. İfadelerini kullandı.

 Kamil Dalkara’ya başarılı hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

 Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2014, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER